GKS Bełchatów - Pogoń Szczecin przed St. Pauli - Hamburg

Poniedziałkowy mecz portowców obejrzą telewidzowie w 31 krajach. Transmisję z Bełchatowa przeprowadzi telewizja Eurosport 2. Po spotkaniu polskiej ekstraklasy zaplanowano relację z 2. Bundesligi: St. Pauli - Vfl Bochum.
Pogoniarze czwarty raz w tym sezonie grają w poniedziałek. Trzy poprzednie poweekendowe mecze, rozgrywane na stadionie przy ul. Twardowskiego, szczecinianie przegrywali: 0:2 z Lechią Gdańsk, 0:3 z Legią Warszawa, 0:3 ze Śląskiem Wrocław. Czy na wyjeździe przełamią kiepską passę? GKS Bełchatów to ostatnia drużyna w tabeli - w 10 spotkaniach zdobyła zaledwie 4 pkt i 6 goli. Bilans Pogoni jest lepszy - 11 pkt, bramki 12-14. Ale w ostatnich kolejkach zespół prowadzony przez Artura Skowronka gra słabo, nieskutecznie i zsuwa się w dół ligowej klasyfikacji (13. lokata).

Portowcy rozpoczną mecz z GKS o godz. 18.30. W okolicach Bełchatowa są od niedzielnego wieczora. Wyjechali ze Szczecina o godz. 11, wcześniej mieli jeszcze trening. Po przymusowej pauzie (kartki) do składu na poniedziałkowe spotkanie wracają Maciej Dąbrowski (stoper) i Maksymilian Rogalski (pomocnik). Nie zagra natomiast kontuzjowany Hernani.

Początek telewizyjnej relacji w Eurosport 2 - godz. 18.28.