Pogoń wygrywa sparing z Drawą. Charles Nwaogu na testach

Trener Artur Skowronek w towarzyskim spotkaniu z trzecioligowcem sprawdzał testowanych zawodników oraz szczecińskich młodzieżowców, którzy wyróżniali się w spotkaniach Młodej Ekstraklasy i III ligi.
Pogoń wygrała 2:1. Gole dla niej strzelali Kamil Zieliński, po bardzo ładnym uderzeniu z 16 metrów oraz Nwaogu, który dobił piłkę do siatki po akcji Szymona Kapelusza. Honorowe trafienie dla trzecioligowej Drawy Drawsko uzyskał były portowiec Marcin Dymek.

- Dobra pierwsza połowa, w drugiej trochę brakowało jakości. Dwóch zawodników z grupy sprawdzanych bardzo mi się spodobało, jeden nawet bardziej. Decyzję, co do przydatności wszystkich - podejmiemy szybko - mówił Artur Skowronek, trener Pogoni.

Jego asystent Grzegorz Mokry dodał, że najkorzystniejsze wrażenie zrobił testowany od tygodnia Japończyk Takuya Murayama: - Widać, że ten chłopak robi różnicę na boisku. Ale rywale był tylko z III ligi, więc musimy być ostrożni przed decyzjami.

Jedną z bramek strzelił Nigeryjczyk Charles Nwaogu, którego kariera rozbłysła dwa lata temu we Flocie, gdy w rundzie jesiennej strzelił 13 bramek. Wiosną 2011 już nie był tak skuteczny, ale latem trafił do drugoligowego zespołu Energie Cottbus. Tam nie przebił się do składu i odnalazł się w Arce Gdynia. Na początku tego sezonu rozwiązano z nim umowę w wyniku niesubordynacji na boisku (nie wykorzystał rzutu karnego, choć nie był przewidziany do strzału) i słabej formy. W ostatnich tygodniach nic nie robił... i to było widać w sparingu Pogoni. Nwaogu przymierzany jest również do lidera I ligi - Floty Świnoujście.

W następnym tygodniu Pogoń chce zorganizować podobny sprawdzian dla kolejnej grypy testowanych graczy. Rywal wkrótce zostanie ustalony.

Skład Pogoni ze sparingu z Drawą: Krystian Rudnicki (46. Grzegorz Otocki) - Mateusz Sobolczyk, Tomasz Wisio, Sebastian Rudol, Krzysztof Michalak, Floribert N'Galula, Mateusz Wilk, Takuya Murayama, Szymon Kapelusz (46. Michał Koj), Kamil Zieliński (46. Kajetan Pogorzelczyk), Charles Nwaogu.