Znamy skład Pogoni na zgrupowanie w Turcji. Lecą ci, którzy byli w Pogorzelicy

Pogoń Szczecin ogłosiła skład 28-osobowej kadry, która w poniedziałek uda się na drugi obóz przygotowawczy tej zimy. W ekipie trenera Artura Skowronka wszyscy zdrowi.
Po dziesięciodniowym obozie nad polskim morzem zespół zmienia klimat i przenosi się do znacznie cieplejszej Antalyi (temperatury wynoszą od 10 do 15 stopni). Tam czekają ich treningi oraz kilka gier kontrolnych. Piłkarze Pogoni wrócą do Szczecina 8 lutego.

- Pobyt w Pogorzelicy przyniósł zamierzone rezultaty, a zawodnicy wskoczyli na 110 procent zaangażowania - chwali podopiecznych Skowronek dla oficjalnego serwisu klubu.

Co ważne, obyło się też bez poważniejszych urazów. - Wszystko poszło po naszej myśli, a więcej pracy mieliśmy z regenerowaniem mięśni piłkarzy niż z ich leczeniem - przyznaje Dariusz Dalke, fizjoterapeuta drużyny.

W Pogorzelicy zawodnicy głównie skupili się na pracy nad przygotowaniem fizycznym (pod okiem Rafała Buryty, nowego trenera w sztabie Artura Skowronka). Były też zajęcia taktyczne. W Antalyi piłkarze większy nacisk położą na taktykę i technikę.

Co ciekawe Skowronek dał zawodnikom kilka dni wypoczynku od pracy w drużynie. Po powrocie znad Bałtyku - piłkarze dostali rozpiski z indywidualnymi treningami. Sparingu na weekend nie zaplanowano. W poniedziałek zbiórka i wylot do Turcji.

Tam szkoleniowiec wyselekcjonuje węższą kadrę, którą będzie już przygotowywał do inauguracji rundy rewanżowej. 22 lutego Pogoń zagra w Lubinie z Zagłębiem.

Kadra na obóz do Antalyi

Bramkarze: Radosław Janukiewicz, Dusan Pernis, Krystian Rudnicki.

Obrońcy: Maciej Dąbrowski, Hernani, Peter Hricko, Emil Noll, Przemysław Pietruszka, Julien Tadrowski.

Pomocnicy: Takafumi Akahoshi, Edi Andradina, Adrian Budka, Adam Frączczak, Wojciech Golla, Rafał Gutowski, Szymon Kapelusz, Robert Kolendowicz, Mateusz Lewandowski, Bartosz Ława, Takuya Murayama, Maksymilian Rogalski, Sebastian Rudol, Mateusz Wilk, Radosław Wiśniewski.

Napastnicy: Tomasz Chałas, Donald Djousse, Norbert Neumann, Mohamadou Traore.

W składzie brakuje Bartosza Fabiniaka i Sergieja Mosznikowa. Trzeci bramkarz Pogoni trenuje z rezerwami, a klub najchętniej rozwiązałby z nim umowę. Za to Estończyk wciąż jest na testach w Górniku Zabrze.