Pogoń Szczecin wygrywa z Chorwatami w pierwszym sparingu na obozie w Turcji

Po golach Petra Hricki i Macieja Dąbrowskiego portowcy pokonali Slavena Belupo 2:0.
Chorwaci zajmują 5. miejsce w swojej ekstraklasie, będą walczyć o europejskie puchary w tym sezonie. Mistrzostwo raczej nie, bo Dinamo Zagrzeb jest mocniejsze.

Pogoń jest w polskiej ekstraklasie ósmym zespołem, wiosną powinna co najmniej bronić pozycji. Szans na awans do Ligi Europejskiej nie ma.

Zespoły zagrały wczoraj w Antalyi, gdzie pogoniarze przyjechali w poniedziałkowy wieczór, a Chorwaci ponad tydzień temu. Dla portowców był to pierwszy mecz kontrolny w Turcji, dla rywali ostatni (wcześniej wygrana, remis, porażka). Co ciekawe - przed rokiem ze Slavenem grała sparing drużyna Bogdanki Łęczna i wygrała dość gładko.

Pogoń też problemów nie miała. Szybko gola zdobył słowacki obrońca - Petr Hricko, który wykończył akcję "kolegów z prawej strony" - Adriana Budki i Adama Frączczaka. Nie minął kwadrans, a nasz zespół prowadził 2:0. Strzelcem bramki był Maciej Dąbrowski, który celnie główkował po stałym fragmencie gry.

Swoje okazje mieli też napastnicy - Tomasz Chałas i Mouhamadou Traore - ale nie wpisali się na listę.

Na drugą połowę trener Artur Skowronek wystawił 10 nowych zawodników. Jedynym graczem, który pozostał na boisku był Hernani, ale tego w 60. minucie zastąpił Dąbrowski, który w 30. minucie zszedł z boiska. Ciekawszych akcji było mniej, najlepszą zmarnowali Donald Djousse i Takuya Murayama.

W sobotę Pogoń rozegra dwa towarzyskie spotkania. Pierwszy z FC Mińsk (Białoruś), później z FC Pohang Steelers (Korea Płd.).

Pogoń Szczecin - Slaven Belupo 2:0 (2:0)

Bramki: Hricko (14.), Dąbrowski (28.).

Pogoń (I połowa): Pernis - Hricko, Hernani, Dąbrowski (30. Noll), Lewandowski, Budka, Akahoshi, Golla, Frączczak, Traore, Chałas.

Pogoń (II połowa): Janukiewicz - Rudol, Hernani (60. Dąbrowski), Noll, Pietruszka, Murayama, Ława, Edi, Wilk, Kolendowicz, Djousse.