Pogoń wygrywa sparing z czwartoligowcem

Aż 6:0 rezerwowy skład Pogoni pokonał Arkonię Szczecin. W towarzyskiej gierce zagrało m.in. dwóch piłkarzy, którzy w piątek grali w Lubinie.
Ta dwójka to Mateusz Lewandowski i Takuya Murayama. Obaj w spotkaniu ligowym z Zagłębiem pojawili się na boisku w drugiej połowie i... mogli zaprezentować się lepiej. Nie zmęczyli się na tyle, by w sobotni poranek musieć odpoczywać. Trener Artur Skowronek oddelegował ich do grania z Arkonią.

W tym meczu wystąpiło też paru innych zawodników, którzy lada moment mogą wskoczyć do pierwszego składu - Dusan Pernis, Julien Tadrowski czy Bartosz Ława. Wszyscy byli w Lubinie rezerwowymi, a złość rozładowali na arkończykach. Drużynę uzupełnili młodzi zawodnicy z rezerw klubu. Co ciekawe - na prośbę Pogoni - bramkarze tego zespołu grali po 45 minut w barwach portowców i Arkonii. Obaj zagrali "na remis".

Dwie bramki przed przerwą strzelił Japończyk, a dwie po przerwie Szymon Kapelusz, który był na obu obozach z Pogonią, ale w ostatnich dniach nie trenował z pierwszym zespołem decyzją Skowronka.

Rezerwowy skład Pogoni gra w III lidze i do swoich rozgrywek ma jeszcze prawie miesiąc. Za to pierwsza Pogoń w najbliższy piątek zagra w Gdańsku z Lechią.

Pogoń Szczecin Arkonia Szczecin 6:0 (3:0)

Bramki: Budka, Murayama dwie, Kapelusz dwie, Alan Błajewski.

Pogoń: Pernis (46. Rudnicki) - Rudol (46. Błajewski), Tadrowski, Koj (46. Krzywicki), Lewandowski (65. Rudol), Budka (65. Neumann), Wilk (46. Galoch), Golla, Ława (65. Wilk), Murayama (75. Ława), Neumann (46. Kapelusz).