Dariusz Wdowczyk trenerem Pogoni Szczecin? "Nie zaprzeczam..."

Kto zastąpi zwolnionego we wtorek z Pogoni Szczecin Artura Skowronka? Działacze szczecińskiego klubu milczą, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to Dariusz Wdowczyk.
Informację o wielce prawdopodobnym zatrudnieniu Wdowczyka w Szczecinie potwierdziliśmy w kilku źródłach. Sam trener rozmawiać nie chce. - Nie znam tematu - mówi Dariusz Wdowczyk w rozmowie ze szczecin.sport.pl i po chwili dodaje. - Nie potwierdzam.

A czy szkoleniowiec zaprzecza, by prowadził rozmowy z Pogonią? - (po dłuższej chwili)... Nie zaprzeczam - odpowiada.

Kim jest Dariusz Wdowczyk? Ma 51 lat, największą karierę zrobił jako piłkarz Legii Warszawa i Celticu Glasgow. Rozegrał również 53 spotkania w reprezentacji Polski, strzelił dwa gole (debiutował w 1984 r.). Od 1998 r. zajął się trenerką. W 2000 r. z Polonią Warszawa zdobył mistrzostwo Polski. Pracował później w Płocku, Łodzi, Kielcach i w Warszawie (Legia i Polonia).

Wiosną 2008 r. został zatrzymany w związku ze śledztwem w sprawie korupcji w polskim futbolu. Sprawa dotyczyła jego pracy w Koronie Kielce, którą m.in. dzięki przychylności arbitrów i obserwatorów wprowadził do ekstraklasy. Przyznał się do stawianych zarzutów i w 2009 sąd w Kielcach skazał go na trzy lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. PZPN był bardziej surowy - i dał mu aż siedmioletnią dyskwalifikację. W ubiegłym roku PZPN i Trybunał Arbitrażowy przy PKOl przywrócił mu licencję i wydał zgodę na trenerską pracę.

Działacze Pogoni ucinali rozmowy o nowym szkoleniowcu Pogoni. Zapraszają na środową konferencję prasową.