Dariusz Wdowczyk: Dziękuję Pogoni za to, że dała mi szansę

- Niezmiernie doceniam fakt, że Pogoń dała mi szansę powrotu do zawodu trenera. To moja pasja, bardzo chciałem wrócić na trenerską ławkę - mówił Dariusz Wdowczyk tuż po tym, jak oficjalnie został przedstawiony jako trener Pogoni Szczecin.
Pogoń we wtorek ogłosiła, że zwalnia trenera Artura Skowronka, sam szkoleniowiec o swojej dymisji dowiedział się dzień wcześniej. - Jest wiele przyczyn tej zmiany. Pogoń jest beniaminkiem i chce się utrzymać w ekstraklasie. Ostatnio ryzyko spadku rosło i coś musieliśmy zmienić. Zaufanie do trenera Skowronka było, dobrze nam się pracowało i nie widzieliśmy zagrożenia dla realizacji celów. Ale nawet trener przyznał w jednym z wywiadów, że coś nie działa w komunikacji jego z zespołem. W sferze mentalnej popełniono błędy i w starym układzie personalnym nic byśmy nie zmienili - tłumaczył prezes Pogoni Jarosław Mroczek.

Nowym trenerem został zawieszony ostatnio za udział w aferze korupcyjnej Dariusz Wdowczyk, pomagać mu będą Maciej Stolarczyk i Boris Pesković. - Postaram się nie zawieść oczekiwań kibiców i prezesów. Dobrze jest wrócić do zawodu. Jestem szczęśliwy, że mogę pracować w klubie solidnym, z tradycjami - mówił tuż po tym, jak został przedstawiony w nowej roli. - Przez ostatnich pięć lat sporo przeszedłem. Nabrałem dystansu do tego, co wokół mnie, także do piłki nożnej. Nie chcę wracać do tego co złe, ubolewam nad tym. Kredyt zaufania chcę spłacić dobrą grą drużyny - dodał.

Pogoń w czterech wiosennych meczach zdobyła tylko jeden punkt. - Propozycję z Pogoni otrzymałem tydzień temu, odbyła się wtedy wstępna rozmowa. O tym, że mam się stawić w Szczecinie dowiedziałem się w poniedziałek - mówi nowy trener Pogoni.

- Skowronek nie został ukarany zwolnieniem. Rozstaliśmy się, bo doszliśmy do ściany, której wspólnie byśmy nie przepchnęli - dodał wiceprezes Grzegorz Smolny. Czy konsekwencje ostatnich porażek dotkną też piłkarzy? - Nie ma takiego tematu. Trener Wdowczyk daje wszystkim białą kartkę i czas, by to piłkarze wykorzystali. Zależy nam by Pogoń była stabilnym klubem, z określonym stylem. Dziś go nie ma - mówi Smolny.

Pogoń Szczecin pod wodzą Dariusza Wdowczyka: