Lider Pogoni: Zaczniemy zdobywać punkty!

Dobra gra jesienią, brak osłabień zimą i spokojne przygotowania do wiosny. Mało kto się spodziewał, że portowcy tak źle rozpoczną rundę rewanżową. Z wielu stron pada pytanie o to, co się dzieje.
- Gramy poniżej możliwości, ale nie róbmy z tego tragedii - mówi Edi w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego". - Z Zagłębiem i Piastem przegraliśmy na śniegu, a nie mamy w składzie osiłków liczących na warunki fizyczne. Jesteśmy zespołem, który stara się grać dużo piłką. Preferujemy techniczny futbol.

Brazylijczyk, który zdobył dotychczas 3 bramki w sezonie i obok Adama Frączczaka jest najskuteczniejszym zawodnikiem w Pogoni, jest przekonany, że spadek Pogoni nie grozi.

- Nie mam takich obaw. Lada chwila to my zaczniemy zdobywać punkty. Jestem na 100 procent pewny, że utrzymamy się w lidze. Mamy naprawdę dobry zespół - podkreśla.

Debiut nowego trenera - Dariusza Wdowczyka - też wypadł w Pogoni blado. Przegrana w kiepskim stylu z Lechem Poznań poszła już na konto szkoleniowca.

- Zmiana na nas wpłynie. Dariusz Wdowczyk to fachowiec dużej klasy. Potrafi nie tylko gadać, ale też pokazać. A to rzadkość w tym fachu. Jeżeli trzeba, potrafi zrugać każdego, także mnie - dodaje Edi i podkreśla: - Z Jagiellonią może być już zdecydowanie lepiej.

Pełna wersja wywiadu Ediego dla Przeglądu Sportowego