Pogoń Szczecin rezygnuje z obcokrajowców. Nie wszystkich

Pogoń nie zaproponuje nowych umów Dusanowi Pernisowi, Petrowi Hricce i Emilowi Nollowi.
Wszystkim 30 czerwca kończyły się kontrakty ze szczecińskim klubem. Nie będą przedłużone, o czym klub oficjalnie już poinformował.

Noll i Hricko grali w Pogoni w ostatnim sezonie występów w I lidze (zakończonych awansem) i w debiutanckich rozgrywkach w ekstraklasie. To byli piłkarze doświadczeni, ale... nie ustrzegali się prostych błędów. Szkoleniowcy zespołu doszli do wniosku, że czas postawić na bardziej perspektywicznych.

Pernis grał tylko w ostatnim sezonie. Przychodził ze szkockiej ligi. Nie olśnił. Grał poprawnie, raczej dobrze, ale nie imponował nadzwyczajnymi paradami. Radosław Janukiewicz na pewno nie był bramkarzem słabszym.

Tym samym konkurencja w Pogoni na kilku pozycjach zmniejszyła się, a w zasadzie Janukiewicz (bramkarz), Adam Frączczak (prawa obrona), Maciej Dąbrowski i Hernani (środek obrony) nie mają z kim teraz rywalizować. Skład drużyny uzupełniono na razie wychowankami klubu. Pogoń szuka jednak zawodników na kilka pozycji.

Kontrakty kończą się wkrótce też Bartoszowi Fabiniakowi (bramkarz) i Radosławowi Wiśniewskiemu (skrzydłowy). Obaj trenują z Pogonią i prawdopodobnie otrzymają propozycje nowych umów.