Vuk Sotirović oblał testy w Pogoni. Kadra jest już znana

EKSTRAKLASA PIŁKARSKA. Trener Dariusz Wdowczyk ustalił już skład pierwszego zespołu, który zostanie zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy.
Decyzja zapadła po ostatnim sprawdzianie portowców podczas obozu w Gniewinie. We wtorkowym sparingu z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia Wdowczyk dał pograć zawodnikom, co do których miał największe wątpliwości.

Małą niespodzianką jest rezygnacja z serbskiego napastnika Vuka Sotirovicia, który miał swój wkład w wywalczenie przez Pogoń awansu do elity. Sotirović ostatni sezon spędził w ojczyźnie i na Cyprze, latem przystał na ofertę testów pod okiem nowego sztabu Pogoni Szczecin. W sparingach bramki nie strzelił, a w tych ważniejszych testach Wdowczyk stawiał na Donalda Djousse i Tomasza Chałasa.

Drugi z testowanych graczy - Lucas dos Santos - też nie zyskał akceptacji, ale Brazylijczyk zgodził się pozostać w Szczecinie i trenować w drużynie rezerw. Albo jesienią rozwinie swoje umiejętności i zimą trafi do pierwszego składu, albo wróci do ojczyzny.

Z młodych graczy, których kilku dołączyło do pierwszej drużyny na letnie przygotowania - walkę przegrali: Mateusz Sobolczyk, Kamil Zieliński, Mateusz Wilk, Rafał Gutowski. Wszyscy wrócą do zespołu rezerw lub klub zaproponuje im wypożyczenie do innego zespołu.

Kadra Pogoni Szczecin na rundę jesienną sezonu 2013/14:

Bramkarze: Radosław Janukiewicz, Dawid Kudła (sprowadzony latem z Zagłębia Sosnowiec), Krystian Rudnicki (wychowanek).

Obrońcy: Adam Frączczak, Julien Tadrowski, Maciej Dąbrowski, Hernani, Wojciech Golla, Mateusz Lewandowski, Przemysław Pietruszka, Michał Koj (z rezerw).

Pomocnicy: Jakub Bąk (sprowadzony latem z GKS Tychy), Radosław Wiśniewski, Takafumi Akahoshi, Sebastian Rudol, Bartosz Ława, Maksymilian Rogalski, Edi, Dawid Kort, Abdul Moustapha Ouedraogo (z rezerw), Takuya Murayama, Alan Błajewski (z rezerw).

Napastnicy: Donald Djousse, Tomasz Chałas, Łukasz Zwoliński (wraca z wypożyczenia do Arki Gdynia).