Sport.pl

Bogusław Baniak o Pogoni: Musi być bardzo dobrze przygotowana

Trener Floty Świnoujście po sobotnim sparingu z portowcami nie unikał wyrażania komplementów pod adresem szczecińskiego zespołu.
Wygraj Ligę już jest! Załóż swoją ligę i zaproś znajomych do gry »- Trener Wdowczyk nie powinien się tak denerwować na młodych zawodników, których wystawił do gry - mówił z uśmiechem szkoleniowiec wyspiarzy. - Przed Pogonią trudny sezon, z tego, co się orientuję, przygotowuje taką ekipę, by powalczyć o górną ósemkę tabeli.

W Pogoni wszyscy marzą, by znaleźć się w górnej połówce tabeli. Pozwoli to wiosną walczyć o europejskie puchary bez oglądania się za siebie. W tym sezonie rozgrywki będą zreformowane. Po rozegraniu 30 kolejek - pierwsza ósemka będzie walczyć o mistrza i podium, druga ósemka o utrzymanie.

- Dla kibiców to pewnie uatrakcyjnienie rozgrywek, ale dla trenerów i piłkarzy zapowiada się wykańczający sezon - mówi Baniak. - Jeśli Pogoń dobrze rozpocznie rozgrywki, to może nawet grać o europejskie puchary. W lidze nie ma zespołów poza zasięgiem. Kiepski start może jednak przekreślić marzenia.

Co może przesądzić o powodzeniu szczecinian?

- Mocna ławka i bardzo dobre przygotowanie do sezonu - szybko odpowiada trener Floty. I dodaje: - W Pogoni tak jest.