Pogoń strofuje media. 'Unikajcie informacji niewiarygodnych'

Daniel Ljuboja w Pogoni? Kiedy podpisze kontrakt? Kto będzie go opłacał? Szczeciński klub wydał w czwartek specjalne oświadczenie w tej sprawie.
" W związku z bardzo dużą liczbą informacji ukazujących się w różnego rodzaju mediach, a dotyczących rzekomego przejścia do Pogoni Szczecin Daniela Ljuboi zarząd klubu informuje, co następuje:

1. Dzięki możliwości współpracy z Grupą Azoty, dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu wielu osób z tego koncernu w dzieło jak najlepszej realizacji projektu Wielkiej Pogoni Szczecin, prowadzono i prowadzi się szereg rozmów z różnymi piłkarzami, reprezentującymi jak na polskie warunki najwyższy poziom umiejętności.

2. Rozmowy te w swojej olbrzymiej części nie wyszły poza stadium podstawowych zapytań o możliwość pozyskania danego piłkarza i jego oczekiwań finansowych.

3. Pogoń Szczecin, a mamy głębokie przekonanie, że również Grupa Azoty, uważa, że pozyskanie znanego powszechnie piłkarza jest sprawą bardzo istotną, ale nie może w żaden sposób zaburzyć ekonomicznego sensu funkcjonowania klubu. Również, a może przede wszystkim musi istnieć jednoznaczny cel sportowy dla takiego zatrudnienia, co oznacza, że nie tylko nazwisko i popularność jest ważna.

4. Poszukiwania takiego piłkarza będą trwały i na pewno w którymś momencie zostaną uwieńczone sukcesem, bo Pogoń Szczecin obserwując różne, grające na dobrym poziomie, drużyny w Europie, stara się działać na rzecz pozyskania określonej, powszechnie znanej osobowości piłkarskiej.

5. Sugerowanie przez niektóre portale i media dzisiaj, iż mamy do czynienia z rzeczywistym porozumieniem pomiędzy Grupą Azoty, Pogonią Szczecin i znanym piłkarzem jest więc poważnym nadużyciem, niepotrzebnie rozbudzającym emocje wśród kibiców. Sprawy tak poważnych umów załatwia się w ciszy gabinetów i można o nich mówić dopiero wtedy, kiedy dochodzi do rzeczywistego kontraktu.

6. Czasami nadgorliwość dziennikarska i mamienie tzw. dobrym źródłem może dla całej sprawy przynieść więcej złego niż spokojne poczekanie na rzeczywistą umowę. Dlatego Pogoń Szczecin zwraca się z uprzejmą prośba do reprezentantów wszystkich mediów, by w przyszłości unikali podawania informacji niesprawdzonych i kompletnie niewiarygodnych.

7. Rolę rzeczywistego źródła informacji pełni w Pogoni Szczecin jej Rzecznik Prasowy".

Zarząd Pogoni Szczecin [pisownia oryginalna - red.]