Sport.pl

Radosław Janukiewicz z Pogoni: Nie będziemy popadać w hurraoptymizm

Dopiero pierwszy mecz za nami. Fajnie, że wygrany, ale przed nami 29 kolejek. Celujemy w pierwszą ósemkę tabeli - mówi bramkarz Pogoni Szczecin.
Pogoń wygrała 2:0 w Lubinie w dobrym stylu. Piłkarze kontrolowali wydarzenia na boisku do tego stopnia, że Radosław Janukiewicz chwilami mógł się nudzić w bramce. Koncentrację musiał zachowywać przy stałych fragmentach z gry, bo po akcjach gospodarze nie potrafili mu zagrozić.

- Nie popadajmy w hurraoptymizm po pierwszym meczu. Róbmy swoje i wygrywajmy kolejne mecze, a wówczas my i kibice będziemy zadowoleni - podkreśla Janukiewicz w rozmowie z pogon.v.pl.

Po pierwszej kolejce Pogoń jest 2. w tabeli. Wyżej wygrała tylko Legia, która rozbiła Widzewa 5:1. Różnicą bramki wygrywały zespoły Piasta Gliwice i Jagiellonii. Pogoń, Piast i Jagiellonia trzy punkty zdobywały na wyjeździe. 4 mecze zakończyły się remisami. To dopiero początek rozgrywek - a stawką jest awans do grupy mistrzowskiej (da pewne utrzymanie). Podział na grupy mistrzowską i spadkową to nowość w tym sezonie. By uatrakcyjnić rywalizację w dodatkowych 7 meczach w grupach - punkty zdobyte w rundzie zasadniczej zostaną podzielone na połowę.

- Plusem jest więcej spotkań i krótsze przerwy między rundami. Wydaje mi się jednak, że dzielenie punktów to nie jest dobra sprawa, bo może być tak, że losy spadku czy mistrzostwa rozstrzygną się w siedmiu kolejkach, a nie w trzydziestu siedmiu - ocenia reformę Janukiewicz.