Sport.pl

Pogoń przed Legią. Dziś gra z Hapoelem

Towarzyskiego spotkania z izraelskim zespołem nie było wcześniej w planach Portowców, ale może to być dobra okazja na sprawdzenie kilku graczy aspirujących do pierwszego składu Pogoni.
Od poniedziałku Pogoń szykuje się na mecz z Legią Warszawa (sobota, godz. 20.30, stadion przy Twardowskiego). Będzie to spotkanie wicelidera z liderem, więc zainteresowanie jest ogromne. W Szczecinie kibice czekają na drużynę grającą ciekawie i walczącą o punkty. Wygrana 2:0 z Zagłębiem pokazała, że tak może być w tym sezonie.

Trener Dariusz Wdowczyk zdecydował się nieznacznie zmodyfikować plan przygotowań do sobotniego meczu. Standardowo były dwa treningi we wtorek - rano i po południu, ale zamiast tych zajęć zespół rozegra dziś towarzyskie spotkanie z Hapoelem Beer Szewa. Rywal to ósmy zespół poprzedniego sezonu izraelskiej ekstraklasy. W Polsce są od tygodnia i tu szykują się do nowych rozgrywek. Kilka dni temu udało im się pokonać w sparingu Lecha Poznań, który grał jednak w dość młodym składzie.

Hapoel w 1975 i 1976 r. zdobywał mistrzostwo Izraela, a 16 lat temu puchar kraju.

Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Międzychodzie. Początek o godz. 17, a bilety kosztują 5 zł (dzieci i kobiety za darmo).