Czy zabraknie biletów na mecz Pogoni z Legią?

Po wygranej Pogoni na inaugurację zainteresowanie sobotnim meczem z mistrzem Polski jest ogromne. Już w poniedziałek rozeszło się prawie 800 wejściówek. We wtorek kolejki trochę stopniały, bo ruszyła sprzedaż internetowa.
Bilety na Pogoń można kupić, wchodząc na oficjalną stronę klubu (pogonszczecin.pl), a dalej zakładkę "Dla kibiców". Wyszukujemy belkę "kup bilet online", po kliknięciu pojawia się kalendarz imprez. Są dwie pozycje: "karnety" i "mecz Pogoń - Legia 27 lipca". Żeby nabyć wejściówkę przez internet, trzeba mieć oczywiście kartę kibica (jej numer jest niezbędny podczas logowania, hasłem jest nasze nazwisko pisane wielkimi literami), być pełnoletnim oraz mieć konto w banku świadczącym e-usługi. Klikamy, wybieramy sektor i miejsce, dokonujemy płatności. Potwierdzenie transakcji możemy wydrukować, ale nie będzie ono potrzebne przy wejściu na stadion. Wystarczy karta kibica, w której są zapisane informacje, czy wykupiliśmy bilet na dany mecz.

Ilu kibiców Pogoni skorzystało już z zakupu online - nie wiadomo. Ale we wtorek po południu sieć była obciążona, logowanie trwało znacznie dłużej niż np. o godz. 11.

Tradycyjną drogą, w kasach przy ul. Karłowicza, bilety na spotkanie z Legią Warszawa kupiło prawie półtora tysiąca osób. W poniedziałek kolejki do trzech okienek ciągnęły się na kilkadziesiąt metrów. We wtorek były już krótsze, bo w klubowym budynku otwartych zostało pięć kas.

- Pół godziny można postać. Przecież gramy z mistrzem Polski. I obie drużyny dobrze zaczęły sezon - komentował Marek, 40-letni kibic z Pogodna.

- Przyjechaliśmy wyrobić karty i kupić karnety. Przy naszym okienku trochę wolniej idzie, ale nie narzekamy - stwierdził pan Michał, który na sobotni mecz wybiera się z synami. - Poprzedni sezon oglądałem w telewizji. Liczę, że ten będzie lepszy - dodał.

Spotkanie Pogoni z Legią zapowiada się na hit 2. kolejki. Na inaugurację szczecinianie zainkasowali trzy punkty w Lubinie, zespół Jana Urbana wysoko pokonał Widzew Łódź.

Kto wygra na Twardowskiego (27 lipca, godz. 20.30), zostanie liderem ekstraklasy.

Szykuje się widowisko przy pełnych trybunach (jest ok. 15 tys. miejsc), choć przed sezonem nic nie zapowiadało takiej frekwencji. Klub sprzedał tylko 600 karnetów. Rok temu ok. 4,5 tys.

Ceny biletów na mecz z Legią

Sektory 3-6 po 55 zł,

Sektory 7-8 35 zł /ulgowe 25 zł

"łuk" 30 zł /ulgowe 20 zł

sektory 19-20 (pod trybuną VIP) 75 zł

Bilety rodzinne (nie można ich kupić przez internet): mężczyzna 35 zł, kobieta 20 zł, dziecko 15 zł