Pogoń - Legia. W jakich składach zagrają zespoły?

W przypadku Pogoni Szczecin sprawa raczej jest bardzo prosta.
Pogoń ma za sobą świetny mecz w Lubinie. Wygrała 2:0, jest wiceliderem, a szykowana od kilku tygodni jedenastka spisała się bardzo pozytywnie. Wątpliwe, by trener Dariusz Wdowczyk zaczął coś dłubać w tym ustawieniu.

Przypuszczalny skład Pogoni: Janukiewicz - Frączczak, Golla, Dąbrowski, Lewandowski, Bąk, Akahoshi, Rogalski, Ława, Murayama, Chałas.

Jedno zastrzeżenie - wysunięty napastnik. Tomasz Chałas wybiegł od pierwszej minuty w Lubinie, ale w przerwie został zmieniony. To czytelny sygnał, że Wdowczyk nie był zadowolony z jego gry. Po przerwie grał Donald Djousse, ale Kameruńczyk nie olśnił nikogo. Gdyby trzeba było postawić znak zapytania przy jakiejś pozycji (nazwisku) to tylko przy Chałasie.

Składu Legii nie odważymy się zatypować. Kadra Legii jest tak bogata i szeroka, że Urban może ze spokojem o wynik rotować składem.

- Dla Legii bardzo ważna jest gra o Ligę Mistrzów. Nie ma co więc patrzeć na ich ostatnie mecze, bo dojdzie do kilku zmian. Sztab Legii widział też nasz mecz z Zagłębiem. Wiedzą, że jesteśmy dobrze przygotowani i będziemy walczyć o trzy punkty w sobotnim meczu - zapowiada Wojciech Lisowski, obrońca Pogoni.

- Teraz najważniejsze są występy w kwalifikacjach do LM. To w meczach z Molde musimy wystawić najsilniejszy skład. Pogoń traktujemy poważnie, ale pewnie w naszym składzie zajdą zmiany - stwierdził Jan Urban.

W bramce pewniakiem jest Słowak Dusan Kuciak. W obronie Legia ma Tomasza Jodłowca, Dossę Juniora, Mateusz Cichocki, Jakub Rzeźniczak, Łukasz Broź, Bartosz Bereszyński, Tomasz Brzyski, Jakub Wawrzyniak. Wymieniliśmy tylko zdrowych defensorów.

W pomocy zagrać mogą Henrik Ojamaa, Jakub Kosecki, Miroslav Radović, Michał Żyro, Dominik Furman, Ivica Vrdoljak, Helio Pinto. I jest jeszcze atak z bardzo groźnymi Wladimirem Dwaliszwilim, Markiem Saganowskim i młodym Patrykiem Mikitą, który bardzo udanie zaprezentował się w meczu z Widzewem.