Pogoń pokonała Kaiserslautern. Dobry prognostyk przed ligą

Portowcy pokonali w Eisenbergu 4. zespół 2. Bundesligi - 1.FC Kaiserslautern.
Trener Pogoni Szczecin Dariusz Wdowczyk trochę pokombinował z ustawieniem i składem. Od pierwszej minuty grał junior Oskar Fijałkowski, a za rozgrywanie akcji zabrał się Edi. Brazylijczyk zastąpił w składzie Takafumiego Akahoshiego, który przed wyjazdem do Niemiec zgłosił ból w kolanie.

W Eisenbergu Portowcy zaatakowali jako pierwsi, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na bramkarza Kaiserslautern. Gdy mecz się wyrównał, a więcej z gry mieli gospodarze, to gola zdobyli szczecinianie. Marcin Robak strzelił z 25 m i było 0:1.

W drugiej połowie dominowali Niemcy i w 77. minucie wyrównali, ale kilka chwil później Pogoń (za sprawą Donalda Djousse) znów objęła prowadzenie i już go nie oddała. W 82. minucie - akcję m.in. Murayamy wykończył Djousse.

W piątek zespół Pogoni wyjedzie na trzydniowe zgrupowanie do Kołobrzegu.

1. FC Kaiserslautern - Pogoń Szczecin 1:2 (0:1)

Bramk. FCK: Wooteren (77.). Pogoń: Robak (43.), Djousse (82

Pogoń: Radosław Janukiewicz (46. Dawid Kudła) - Wojciech Lisowski, Hernani (35. Adam Frączczak), Oskar Fijałkowski (70. Sebastian Murawski), Przemysław Pietruszka, Radosław Wiśniewski (46. Takuya Murayama), Abdul Ouedraogo, Bartosz Ława (46. Maksymilian Rogalski), Herve Tchami, Edi Andradina (46. Donald Djousse), Marcin Robak (61. Tomasz Chałas).