Sport.pl

Bartosz Ława z Pogoni: Potrafimy zdominować klasowego przeciwnika

- Licznie zgromadzeni kibice byli zdziwieni naszą postawą. Obecni na trybunach Polacy i Niemcy po zakończeniu spotkania podkreślali, że byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, że wygraliśmy zasłużenie i że wygraliśmy za mało - mówi o sparingu z Kaiserslautern kapitan Portowców.
Piłkarze Pogoni nie dostali wolnego na czas przerwy w rozgrywkach ekstraklasy związanej z występami eliminacyjnym reprezentacji. Portowcy pojechali kawał drogi do Eisenberga, by zagrać towarzyski mecz z 4. zespołem 2. Bundesligi - 1.FC Kaiserslautern. Rywale ostatnio balansują między elitą a zapleczem, ale to był i jest silny klub. W dorobku ma m.in. mistrzostwo Niemiec.

Pogoń wygrała 2:1, a bramki dla niej strzelili Marcin Robak i Donald Djousse.

- Warto było zagrać z dobrym przeciwnikiem. Oni i my zagraliśmy bez kadrowiczów, a tak grali najlepsi - mówi w rozmowie z klubowym serwisem Bartosz Ława. - To był kolejny bardzo dobry mecz z naszej strony. Pokazaliśmy klasowej drużynie, że potrafimy z nią grać, że potrafimy dominować i wygrywać. Nas Kaiserslautern nie przekonało, by widzieć w nich kandydata do awansu, ale... spokojnie poradziliby sobie w naszej ekstraklasie.

Po zwycięstwie Pogoń pojechała do Pogorzelicy na obóz. Krótki, trzydniowy o różnych celach - integracyjny, rehabilitacyjny oraz rozwojowy.

- Głównie odpoczynek. Trzydniowy relaks i odstresowanie, ale zarazem zatęsknimy za normalnymi treningami. Od poniedziałku będziemy już szlifować formę na Lechię - mówi Bartosz Ława.

Spotkanie z Lechią w następną niedzielę. Dla Pogoni będzie to kolejna okazja, by odnieść wygraną w Szczecinie. W trzech poprzednich występach ta sztuka się nie udała. Piłkarze też już nie mogą się doczekać. - Czas, by dobra gra przełożyła się na wygraną - dodaje kapitan zespołu. - Teraz Pogoń jest objawieniem rozgrywek. Wszyscy są zdziwieni, że gramy tak dobrze. Nie ma w tym przypadku, bo to nie tak, że notujemy jeden udany mecz, a potem są potknięcia. Zagraliśmy 7-8 spotkań na podobnym poziomie, wliczając w to również sparing z Niemcami. Pogoń wykonała olbrzymi krok do przodu, największy ze wszystkich.

Komentarze (2)
Bartosz Ława z Pogoni: Potrafimy zdominować klasowego przeciwnika
Zaloguj się
 • czyli.kon.karne

  Oceniono 1 raz 1

  @def
  Chłopie, zdecyduj się. Albo "Mecz będzie rozegrany w Eisenbergu (50 km od Chemnitz)" -- raptem ok. 400km od Szczecina albo "Portowcy pojechali kawał drogi do Eisenberga"...

  ====================
  psoć się, nicponiu!!

 • ttoorroo05

  Oceniono 5 razy -1

  Zdominowac to se mozecie,ale "Fryzjera" bo macie lacznika.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX