Pogoń bez kapitana przeciw Koronie. Kto go zastąpi?

Bartosz Ława obejrzał w poniedziałkowym meczu z Ruchem Chorzów czwartą w tym sezonie żółtą kartkę. To oznacza przymusową pauzę w następnej kolejce i spory problem dla trenera Dariusza Wdowczyka.
Kapitan Portowców próbował przejąć piłkę w środkowej strefie boiska, wykonując wyskok rodem z filmów karate. Piłki nie sięgnął, za to trafił w Bartłomieja Babiarza z Ruchu. Żółta kartka.

W rezultacie Ława w starciu z Koroną Kielce po raz pierwszy w tym sezonie nie pojawi się na boisku, a do tej pory zawsze występował w wyjściowym składzie Portowców. Doświadczony pomocnik nie był ulubieńcem poprzedniego trenera Artura Skowronka, ale kiedy w Szczecinie pojawił się Wdowczyk, został jednym z kluczowych zawodników Pogoni. Nie gra efektownie, ale wraz z Maksymilianem Rogalskim wykonują olbrzymią pracę w środku pola.

Jego nieobecność będzie w sobotę tym bardziej odczuwalna, że sztab szkoleniowy szczecinian nie ma na tej pozycji dużego wyboru. Największe szanse na grę od pierwszego gwizdka będzie miał Moustapha Ouedraogo, ale Iworyjczyk jest graczem o nieco innej charakterystyce. Dużo gorzej radzi sobie zwłaszcza w destrukcji. Jego silną stroną jest co prawda wyszkolenie techniczne, ale na razie swoje możliwości zademonstrował tylko w pojedynczych akcjach.

W starciu z Koroną do dyspozycji trenera będzie Edi Andradina, który odpokutował już karę za czerwoną kartkę z meczu z Górnikiem Zabrze. Trudno jednak przypuszczać, by Brazylijczyk wybiegł w pierwszym składzie. Wykluczony jest natomiast występ kontuzjowanego Mateusza Lewandowskiego. Na kartki będą musieli uważać Takafumi Akahoshi, Takuya Murayama i Maksymilian Rogalski (mają już po trzy na koncie).