Dariusz Wdowczyk, Pogoń: Rozegraliśmy jedno z lepszych spotkań

Opinie szkoleniowców po meczu Pogoni z Jagiellonią
Piotr Stokowiec, Jagiellonia

Wywalczyliśmy jeden punkt, bardziej niż straciliśmy. Dobry mecz, ciekawy styl. Pogoń długimi okresami miała przewagę, grała piłką i pokazała solidność. My się broniliśmy dobrze, szukaliśmy sportu. W sytuacjach bramkowych było chyba na równo. Szkoda naszych sytuacji, na pewno nie będę miał pretensji do Piątkowskiego. Mateusz miał świetną okazję, ale nie tacy piłkarze marnowali równie dobre, jak nie lepsze okazje bramkowe.

Dariusz Wdowczyk, Pogoń

Dawno się nie widzieliśmy... Stęskniłem się, cieszę się, że znów mogę uczestniczyć w meczach, konferencjach, opowiadać o rozegranych meczach [trener Wdowczyk był zdyskwalifikowany na 2 mecze po spotkaniu w stolicy].

Rozegraliśmy jedno z lepszych spotkań w tej rundzie. Sporo sytuacji, zaangażowania, akcji, a że niewykorzystane - to inny temat. Nie mieliśmy wpadki w tej rundzie, i tak pozostaje. Ciąży, że nie wygrywamy, gdzieś to nam się liczy. Powoli odczuwamy trudy tej rundy, zawodnicy latem mieli krótką przerwę, po reformie to pewna dla nich nowość. Ale mimo to pokazali charakter, później mieliśmy kolejne okazje, ale nie chciało wpaść do bramki. Takie mecze są, pretensji też mieć nie będę miał.

Tylko dwie zmiany świadczą, że zespół dziś dobrze funkcjonował. O zmianach kadrowych trudno mi mówić, ja się nigdzie nie wybieram. W paru krajach Europy można znaleźć fajnych piłkarzy za jakieś niewielkie stosunkowo pieniądze.

Gol dla Jagiellonii - widziałem powtórkę, wydaje mi się, że Radek powinien inaczej zareagować. Z boiska myślałem, że ktoś go zblokował, ale jednak faulu nie było. Quintana dobrze dograł. Radek Janukiewicz tę rundę może zaliczyć do udanych, karygodnych błędów nie popełniał, a wiele razy wybronił nas od porażki.