Pogoń testuje utalentowanego pierwszoligowca i Japończyka z białoruskiej ligi

Dominik Kun ze Stomilu Olsztyn i Minori Sato grający ostatnio w Dynamie Brześć rozpoczęli treningi z Pogonią Szczecin. Obaj są ofensywnymi pomocnikami.
Jak podaje serwis DumaPomorza.pl obaj zawodnicy pojawili się na wtorkowych zajęciach Pogoni. Kun to 20-letni lewoskrzydłowy, który w tym sezonie rozegrał 13 meczów w I lidze i strzelił 5 bramek. Przez kibiców Stomilu został wybrany na najlepszego piłkarza zespołu w rundzie jesiennej. Według obserwatorów jego silne strony to szybkość, nieszablonowy drybling i waleczność. Atuty te zaprezentował m.in. w meczu z Flotą Świnoujście, gdy dwukrotnie pokonał bramkarza Wyspiarzy.

Wychowanek Vęgorii Węgorzewo jest regularnie powoływany do reprezentacji U-20. Na zgrupowaniach często spotyka więc Jakuba Bąka, skrzydłowego Pogoni, który do Szczecina trafił w podobny sposób, z pierwszoligowego GKS Tychy. Wzmocnienia na bokach pomocy są Portowcom bardzo potrzebne, zwłaszcza że w ostatnich dniach zrezygnowano z Kameruńczyka Herve Tchamiego (klub chce rozwiązać z nim kontrakt za porozumieniem stron).

Kun na treningach w Szczecinie ma przebywać przez trzy dni. - W rundzie wiosennej Dominik na pewno będzie reprezentował barwy Stomilu. Ewentualny transfer zawodnika będzie możliwy po zakończeniu obecnego sezonu - mówi Andrzej Królikowski, dyrektor Stomilu, na łamach oficjalnego serwisu olsztyńskiego klubu.

Drugim z testowanych jest 22-letni Japończyk Sato. Może grać zarówno jako ofensywny, środkowy pomocnik, jak i na skrzydle. Jego menedżerem jest Tomasz Drankowski, za sprawą którego do Pogoni trafili wcześniej Takafumi Akahoshi i Takuya Murayama.

Sato ma już spore doświadczenie w europejskiej piłce, zwłaszcza w jej wschodnim wydaniu. W 2010 roku trafił do pierwszoligowego (II poziom rozgrywek) łotewskiego FB Gulbene i błysnął wysoką formą, strzelając 10 bramek w 7 meczach. Od razu zgłosiły się po niego kluby z wyższej ligi. W FK Ventspils spędził jeden sezon, w Skonto Ryga - dwa. W marcu tego roku opuścił Łotwę i przeniósł się do białoruskiej ekstraklasy. W Dynamie Brześć wystąpił w 19 spotkaniach, zapisując na swoim koncie 2 asysty. Od 6 grudnia jest wolnym zawodnikiem.

Minori Sato w filmiku promującym jego umiejętności