Maksymilian Rogalski: Pogoń stopniowo się odradza, a ja w tym uczestniczę

Naszym celem jest ?ósemka? i na tym trzeba się koncentrować w tym sezonie. Zobaczymy, co przyniosą kolejne lata i jakie cele będziemy sobie stawiać. Każdy chciałby grać o te jak najwyższe. Również moim jest grać z Pogonią o jak najlepsze miejsce - mówi pomocnik Pogoni w wywiadzie dla oficjalnego serwisu klubu.
Rogalski kilka dni temu podpisał nową, dwuipółletnią umowę z Pogonią. W szczecińskiej drużynie występuje piąty sezon. Z obecnych zawodników tylko Bartosz Ława i Radosław Janukiewicz mają rozegranych więcej spotkań w granatowo-bordowych barwach.

- Od samego początku podkreślam, że cieszę się z bycia tutaj. Zrobię wszystko, aby przedłużenie kontraktu było dobrą decyzją i dla mnie, i dla klubu - deklaruje Rogalski.

Z nim w składzie Pogoń awansowała do elity i dotarła do finału Pucharu Polski. W tym sezonie ma szansę zająć miejsce w ścisłej czołówce ekstraklasy. Po 20. kolejkach plasują się na 5. miejscu.

- Póki co realizujemy nakreślony cel. Tabela się spłaszcza, każdy chce być w "ósemce" i zaczyna być ciekawie. Jako drużyna zrobiliśmy fajną robotę, ale wciąż wiele przed nami - podkreśla podopieczny trenera Dariusz Wdowczyka.

W ostatnim meczu w tym roku szczecinianie zagrają w poniedziałek, 16 grudnia, na wyjeździe z Wisłą Kraków.

Obecni piłkarze Pogoni z największą liczbą meczów ligowych (w ekstraklasie i w I lidze) w barwach Portowców:

1. Bartosz Ława 143

2. Radosław Janukiewicz 116

3. Maksymilian Rogalski 113

4. Przemysław Pietruszka 112 - zimą opuści Pogoń

5. Adam Frączczak 88

6. Takafumi Akahoshi 87