Ma 18 lat i przez półtora roku strzelił 45 bramek. Przyjrzy mu się trener Wdowczyk

EKSTRAKLASA PIŁKARSKA Filip Kozłowski z Gopła Kruszwica będzie testowany do końca tygodnia przez Pogoń Szczecin. Młody napastnik ostatni sezon skończył z koroną króla strzelców IV ligi kujawsko-pomorskiej. Cały czas sprawdzany jest też Dominik Kun ze Stomilu Olsztyn.
Kozłowski w ubiegłym sezonie strzelił dla czwartoligowego Gopła 24 bramki. Jeszcze lepiej spisywał się tej jesieni. W 16 meczach wpisał się 21 razy na listę strzelców. To nie pierwszy kontakt utalentowanego snajpera z ekstraklasową piłką. Przed sezonem 2012/13 testowany był przez Lechię Gdańsk, ale ostatecznie został wówczas w Kruszwicy.

W Szczecinie był już na początku grudnia, wtedy swoje umiejętności miał pokazać m.in. w sparingowym meczu drugiej drużyny z Tennis Borussią Berlin, ale się rozchorował. Teraz do końca tygodnia będzie trenował z pierwszym zespołem i spróbuje przekonać do siebie trenera Dariusza Wdowczyka.

Z Portowcami wciąż ćwiczy Dominik Kun, ale 20-letni skrzydłowy Stomilu pracodawcę zmieni najprawdopodobniej dopiero za pół roku, gdy wygaśnie jego kontrakt z pierwszoligowcem.

- Dominik pojechał do Szczecina, by się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia - mówi dla olsztyn.sport.pl Adam Łopatko, trener biało-niebieskich. - Zainteresowana jest nim także Cracovia. I najprawdopodobniej skorzysta on również z oferty klubu z Małopolski. Jeżeli jednak odejdzie ze Stomilu, to raczej dopiero w czerwcu.

Przesądzone jest, że w Szczecinie nie będziemy wiosną oglądać Japończyka Minori Sato. Ofensywny pomocnik grający ostatnio w białoruskim Dynamie Brześć zakończył testy w Pogoni.