Wojciech Golla z Pogoni powołany do reprezentacji Polski

Selekcjoner Adam Nawałka powołał kadrę na styczniowe towarzyskie mecze z Norwegią i Mołdawią. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami w tym gronie znalazł się Wojciech Golla z Pogoni Szczecin. Tym razem zabrakło jego kolegi klubowego, Marcina Robaka.
Środkowy obrońca portowców ma szansę zostać 21. reprezentantem Polski z Pogoni, który zagrał w oficjalnym meczu drużyny narodowej. Ostatnim, który dostąpił takiego zaszczytu, był Robak. Szczeciński napastnik otrzymał powołanie na ostatnie zgrupowanie kadry, ale tym razem nie znalazł uznania w oczach trenera Nawałki.

Golla na pozycję stopera przestawiony został na stałe przed tym sezonem. Pomysł trenera Dariusza Wdowczyka szybko się sprawdził. 21-letni obrońca w ostatnich miesiącach był pewniakiem w kadrze młodzieżowej Marcina Dorny, a teraz będzie miał szansę zadebiutować w reprezentacji seniorskiej.

Reprezentacja w składzie złożonym wyłącznie z zawodników z polskich klubów 14 stycznia wybiera się na zgrupowanie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w Abu Zabi. 18 stycznia biało-czerwoni zagrają towarzysko z Norwegią, a 20 stycznia z Mołdawią.

O miejsce na środku obrony Golla powalczy z Jakubem Rzeźniczakiem (Legia Warszawa), Adamem Kokoszką (Śląsk Wrocław) oraz Maciejem Wiluszem (pierwszoligowy GKS Bełchatów).

Powołany został również Filip Starzyński, który zaczynał karierę w Wichrze Przelewice, a po dobrych występach w juniorach Salosu Szczecin, trafił kilka lat temu do Ruchu Chorzów i jest teraz czołowym ofensywnym pomocnikiem ekstraklasy.

Skład reprezentacji Polski:

Bramkarze: Michał Miśkiewicz (Wisła Kraków), Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki), Dariusz Trela (Piast Gliwice).

Obrońcy: Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa), Wojciech Golla (Pogoń Szczecin), Adam Kokoszka (Śląsk Wrocław), Maciej Wilusz (GKS Bełchatów), Adam Marciniak (Cracovia), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa).

Pomocnicy: Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Szymon Pawłowski (Lech Poznań), Karol Linetty (Lech Poznań), Tomasz Brzyski (Legia Warszawa), Dawid Plizga (Jagiellonia Białystok, Łukasz Madej (Górnik Zabrze), Krzysztof Mączyński (Górnik Zabrze), Dominik Furman (Legia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Filip Starzyński (Ruch Chorzów), Michał Masłowski (Zawisza Bydgoszcz)

Napastnicy: Mateusz Zachara (Górnik Zabrze), Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań), Paweł Brożek (Wisła Kraków).