Były trener Pogoni wraca do ekstraklasy

Artur Skowronek został szkoleniowcem Widzewa Łódź. Zmienił na tym stanowisku Rafała Pawlaka, który w przeszłości przez jeden sezon był zawodnikiem Pogoni.
Skowronek pracował w Szczecinie w poprzednim sezonie. Ekipę beniaminka ekstraklasy powadził jesienią i na początku rundy rewanżowej. Z 19 meczów ligowych jego podopieczni wygrali sześć spotkań, cztery zremisowali, dziewięć przegrali. Został zwolniony, gdy portowcy znajdowali się na 13. miejscu w tabeli. Zastąpił go Dariusz Wdowczyk, który prowadzi Pogoń do dziś.

Później Skowronek był jeszcze przez krótki czas trenerem drugoligowej Polonii Bytom (październik-listopad 2013). Teraz dostanie drugą szansę, by w ekstraklasie udowodnić, że zasługuje na miano utalentowanego trenera, na jakie zapracował w przeszłości, prowadząc Ruch Radzionków (I liga).

Przed 32-letnim szkoleniowcem bardzo trudne zadanie, bo Widzew z 15 pkt zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Włodarze Widzewa wierzą, że pod jego wodzą to się zmieni.

- To szkoleniowiec młodego pokolenia, ale już z doświadczeniem w pracy z zespołem ekstraklasy - mówił po podpisaniu kontraktu Paweł Młynarczyk, prezes Widzewa. - Przekonała nas do niego wizja prowadzenia drużyny, podejście do obecnego składu oraz to, że wierzy w skuteczną walkę na wiosnę. Naszym celem jest wzmocnienie drużyny, by ta wywalczyła jak najwięcej punktów i utrzymała się w T-Mobile Ekstraklasie.

Skowronek podpisał kontrakt na dwa i pół roku. Jego asystentem został, podobnie jak w Pogoni, Grzegorz Mokry.