Kontrakt z Przemysławem Pietruszką rozwiązany. "Przeżyłem w Pogoni niezapomniane chwile"

Już w grudniu było wiadomo, że trener Dariusz Wdowczyk nie widzi doświadczonego lewego obrońcy w kadrze Pogoni Szczecin na wiosnę. We wtorek rozstanie stało się faktem.
Pietruszka był jednym z piłkarzy z najdłuższym stażem w Pogoni. Spędził w Szczecinie cztery i pół roku. Przyszedł przed sezonem 2009/2010 z Floty Świnoujście. W granatowo-bordowych barwach rozegrał 123 oficjalne mecze, strzelił pięć bramek.

- Od dziecka trenowałem piłkę nożną po to, abym mógł grać w Pogoni Szczecin - podkreślał Pietruszka w rozmowie z oficjalnym serwisem klubu. - Dziękuję trenerom i kolegom z szatni, że miałem okazję z nimi przebywać i trenować. Życzę wam chłopaki jak najlepiej! Chcę podziękować także kibicom. Przez te cztery i pół roku przeżyłem z wami w Pogoni niezapomniane chwile i na pewno nigdy o was nie zapomnę. Odchodzę z Pogoni jako zawodnik spełniony i to jest teraz najważniejsze.

Pozyskaniem 30-letniego obrońcy zainteresowanie wyrażały drużyny z ekstraklasy - Widzew Łódź, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Górnik Zabrze i I ligi - Termalica Nieciecza.