Gdzie trafią młodzi piłkarze Pogoni? Admirał Nemec dwóch już odesłał

Młodzieżowcy Pogoni Szczecin, którzy nie mają szans na grę w pierwszym zespole przebywają na testach w innych klubach. W weekend wzięli udział w sparingach Arki Gdynia i Odry Opole.
W barwach pierwszoligowej Arki zagrał Radosław Wiśniewski. Szczecinianin po ostatnich wzmocnieniach Pogoni na skrzydle dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. W sobotę swoje umiejętności zaprezentował w meczu z Jagiellonią Białystok. Rozegrał pełne 90 minut, a Arka przegrała 0:2. W następnym meczu kontrolnym gdynianie zmierzą się w środę z Pogonią. Spotkanie odbędzie się w Pobierowie.

Na testy do drugoligowej Odry pojechało trzech młodzieżowców: bramkarz Krystian Rudnicki, pomocnik Alan Błajewski i napastnik Norbert Neumann. Pogoń chce ich wypożyczyć. W sobotę wszyscy trzej, pod okiem trenera Petra Nemeca, zagrali w sparingu z Polonią Bytom (Odra wygrała 2:1). Po meczu szkoleniowiec znany z prowadzenia Floty Świnoujście oraz Arki Gdynia zrezygnował z usług Błajewskiego i Neumanna. Rudnicki będzie nadal sprawdzany.

Treningi z Chemikiem Police rozpoczął inny golkiper Pogoni - Grzegorz Otocki. Po półroczu spędzonym w Błękitnych Stargard czeka go najprawdopodobniej kolejne wypożyczenie. Jeśli jednak angaż w Opolu dostanie Rudnicki, wówczas Otocki wróci do Szczecina i zostanie włączony do szerokiej kadry pierwszego zespołu.