Pogoń wyjechała na obóz w Turcji. Trener Wdowczyk zrezygnował z 4 zawodników

Piłkarze Pogoni Szczecin w poniedziałek rano wyruszyli w podróż do Belek. W autokarze, który zabrał piłkarzy na lotnisko w Berlinie, znalazło się miejsce dla 24 graczy.
W porównaniu do wcześniejszego obozu w Pogorzelicy kadra jest szczuplejsza o cztery nazwiska młodych zawodników. W Turcji trenować z zespołem nie będą: bramkarz Krystian Rudnicki, obrońcy Oskar Fijałkowski i Daniel Jałoszyński oraz napastnik Patryk Paczuk. Rudnicki najprawdopodobniej zostanie wypożyczony (był już na testach w Odrze Opole), pozostałych czekają występy w drużynach rezerw i juniorów.

Do swoich umiejętności trenera Dariusza Wdowczyka przekonał natomiast Konrad Bartoszewicz. 18-letni pomocnik w ostatnim półroczu rozegrał 4 spotkania w trzecioligowych rezerwach, był też ważnym ogniwem zespołu juniorów.

Do Belek pojechał również testowany Pavle Popara. Serb jest coraz bliżej podpisania kontraktu.

Pogoń będzie trenować w Turcji do 7 lutego. Tydzień później, wyjazdowym meczem z Lechią Gdańsk, rozpocznie zmagania o ligowe punkty.

Kadra Pogoni na zgrupowanie w Turcji:

Bramkarze: Radosław Janukiewicz, Dawid Kudła.

Obrońcy: Maciej Dąbrowski, Adam Frączczak, Wojciech Golla, Hernani, Michał Koj, Mateusz Lewandowski, Wojciech Lisowski.

Pomocnicy: Takafumi Akahoshi, Konrad Bartoszewicz, Jakub Bąk, Dawid Kort, Dominik Kun, Bartosz Ława, Patryk Małecki, Takuya Murayama, Moustapha Ouedraogo, Pavle Popara, Maksymilian Rogalski, Sebastian Rudol, Michał Walski.

Napastnicy: Filip Kozłowski, Marcin Robak.