Sport.pl

Pięć bramek, dwie czerwone kartki i dwa rzuty karne. To bilans sparingu Pogoni z Liteksem

Szczecińscy piłkarze rozegrali w środę ostatni mecz kontrolny przed startem ekstraklasy. W tureckiej Antalyi przegrali z Liteksem Łowecz 2:3.
Na boisku działo się bardzo dużo. Obie drużyny stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Marcin Robak, który wykorzystał dokładne podania Takafumiego Akahoshiego. Podobną skutecznością w drużynie lidera bułgarskiej ekstraklasy popisał się Jurgen Gjasula. A decydującą o zwycięstwie Liteksu bramkę strzelił w 85. minucie bardzo aktywny Kolumbijczyk Danilo Asprilla.

Sporo pracy miał prowadzący to spotkanie Łukasz Bednarek. Polski arbiter pokazał dwie czerwone kartki (dla Simeona Sławczewa z Liteksu i Moustaphy Ouedraogo z Pogoni) i podyktował dwa rzuty karne dla Bułgarów. Pierwszy na bramkę zamienił Gjasula, ale przy drugim rywalizację z Wilmarem Jordanem wygrał Radosław Janukiewicz.

Według zapowiedzi trenera Dariusza Wdowczyka portowcy wybiegli na boisko w zbliżonym składzie do tego, w którym rozpoczną ligowy mecz z Lechią Gdańsk. Niezbędna będzie tylko jedna zmiana. Zabraknie Wojciecha Golli, którego czeka pauza za nadmiar żółtych kartek (w grudniu obejrzał w starciu z Wisłą Kraków czwarty kartonik). Zastąpi go Maciej Dąbrowski. Ostatniego słowa w walce o wyjściową jedenastkę nie powiedział Pavle Popara. Serb ze względu na przeziębienie był w środę oszczędzany przez trenerów.

Pogoń jutro ćwiczyć będzie jeszcze w Turcji. W piątek zespół wraca do Szczecina. Wyjazdowe spotkanie ligowe z Lechią zaplanowano na 15 lutego.

Pogoń Szczecin - Litex Łowecz 2:3 (1:2)

Bramki. Pogoń: Robak (27. - asysta Akahoshi i 80. - asysta Akahoshi). Litex: Gjasula dwie (36. - rzut karny i 45.), Asprilla (85.)

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Hernani, Golla, Lewandowski, Małecki, Rogalski (58. Ouedraogo, 72. Kozłowski), Akahoshi, Ława (66. Kort), Murayama (53. Bąk), Robak.