Jak piłkarze Pogoni Szczecin zagrali przeciwko Lechii Gdańsk? [OCENY]

Słabo w obronie, dobrze w ataku - tak można najkrócej podsumować występ Pogoni w meczu z Lechią (zwycięstwo 3:2). Naszym zdaniem na najwyższą notę wśród portowców zapracował Takafumi Akahoshi.
Japończyk nie był najaktywniejszym piłkarzem Pogoni, ale za to najefektywniejszym. Zaliczył asysty przy każdej z bramek, walnie przyczyniając się do zwycięstwa szczecinian. Na pochwałę zasłużył również Marcin Robak, który nie tylko strzelił 10. gola w sezonie, ale również w swoim stylu potrafił przytrzymać piłkę z przodu. Udany debiut zanotował na skrzydle Patryk Małecki, obiecująco spisał się po wejściu na boisko Pavle Popara. Bohaterem został Jakub Bąk, czujący się świetnie w roli jokera. W doliczonym czasie gry z zimną krwią strzelił decydującą o zwycięstwie bramkę.

Między słupkami bez zarzutu interweniował Radosław Janukiewicz, który często musiał naprawiać błędy wyjątkowo dziurawej obrony Pogoni. Szczecińscy defensorzy spisali się w Gdańsku słabo. Plusik dla Macieja Dąbrowskiego za bramkę, minus dla Adama Frączczaka za czerwoną kartkę.

Oto oceny (w szkolnej skali od 1 do 6), jakie przyznaliśmy piłkarzom Pogoni Szczecin za mecz z Lechią Gdańsk

Radosław Janukiewicz 4

Adam Frączczak 2

Hernani 3

Maciej Dąbrowski 3+

Mateusz Lewandowski 3

Patryk Małecki 4

Bartosz Ława 3

Maksymilian Rogalski 3

Takafumi Akahoshi 4+

Takuya Murayama 3

Marcin Robak 4

Pavle Popara 3+

Jakub Bąk 4

Sebastian Rudol grał zbyt krótko, by go ocenić.