Pogoń miała w niedzielę trzech bohaterów [OCENY]

W wygranym 3:1 meczu z Ruchem Chorzów na największe słowa uznania w szczecińskiej drużynie zasłużyli strzelcy bramek: Takafumi Akahoshi, Maciej Dąbrowski i Marcin Robak.
Nie tylko trafili do siatki rywali, ale dobrze wypełniali również inne zadania na boisku. Maciej Dąbrowski skutecznie interweniował w obronie, często wychodząc daleko do przodu, by już w zarodku gasić groźne akcje rywali. W 37. minucie otworzył wynik spotkania celnym strzałem głową po rzucie rożnym egzekwowanym przez Takafumiego Akahoshiego. W drugiej połowie dołożył asystę, rewanżując się japońskiemu rozgrywającemu przytomnym zgraniem piłki przed pole karne.

Akahoshi ma już chyba za sobą lekki kryzys formy. Znów jest aktywny, a w niedzielę strzelił pierwszego gola z gry od 19 spotkań. Cały czas w dobrej dyspozycji jest Marcin Robak. W meczu z Ruchem potwierdził wszystkie swoje atuty, z siłą fizyczną na czele. W końcówce zabrał piłkę chorzowskiemu obrońcy i potężnym strzałem umieścił ją w siatce.

Jedynym zawodnikiem Pogoni, który zaprezentował się poniżej oczekiwań, był Wojciech Golla. Reprezentant młodzieżówki rozegrał chyba najgorszy mecz od czasu przesunięcia na środek obrony. Przydarzały mu się proste błędy, a po jednym z nich skórę musiał ratować mu Radosław Janukiewicz.

Oceny piłkarzy Pogoni w szkolnej skali (1-6).

Radosław Janukiewicz - 3,5

Sebastian Rudol - 3

Wojciech Golla - 2

Maciej Dąbrowski - 4

Adam Frączczak - 3

Jakub Bąk - 3

Bartosz Ława - 3

Rafał Murawski - 3

Takafumi Akahoshi - 4

Patryk Małecki - 3

Marcin Robak - 4

Takuya Murayama - 3

Pavle Popara - 3

Dominik Kun - grał zbyt krótko