Sport.pl

W drużynie Pogoni rośnie forma tylko jednego piłkarza [OCENY]

W meczu z Lechią Gdańsk szczecinianie przegrali u siebie 0:2. Popełnili bardzo dużo indywidualnych błędów i w zdecydowanej większości nie zasłużyli na wysokie noty.
Po raz kolejny zawiodła defensywa Pogoni. Na pomeczowej konferencji mówił o tym wprost trener Dariusz Wdowczyk, który do tej pory unikał personalnych ocen. Tym razem zdecydował się jednak wytknąć momenty gapiostwa przytrafiające się środkowym obrońcom w każdym spotkaniu i słabą formę Adama Frączczaka.

Przy obu straconych bramkach zawinił Maciej Dąbrowski, którego z łatwością ogrywał Maciej Makuszewski. W tych sytuacjach zabrakło jednak również zdecydowania i asekuracji ze strony kolegów, bo był czas, żeby te błędy naprawić. Dąbrowski zdecydowanie lepiej niż w obronie prezentował się w ataku. To on oddał dwa najgroźniejsze strzały na bramkę rywali.

W ofensywie najbardziej zawiedli skrzydłowi. To już kolejny w tym sezonie zupełnie bezbarwny mecz w wykonaniu Takuyi Murayamy i Patryka Małeckiego. Były gracz Wisły Kraków był zresztą po spotkaniu bardzo krytyczny wobec siebie i przyznał, że gra ostatnio fatalnie. Niewiele wnieśli również zmiennicy: Maksymilian Rogalski i Dominik Kun.

Największym pozytywem był występ Rafała Murawskiego. Środkowy pomocnik pozyskany z Lecha Poznań rozkręca się z każdym kolejnym meczem rozgrywanym w granatowo-bordowych barwach. Dobrze radził sobie z rozbijaniem ataków Lechii, szukał kombinacyjnych rozwiązań w ofensywie, ale nie zawsze znajdował wsparcie ze strony kolegów.

Poniżej pewnego poziomu cały czas nie schodzi Marcin Robak. Solidny powrót po kontuzji zaliczył Mateusz Lewandowski. Obiecująco zaczął Pavle Popara, ale musiał zejść z boiska już po 40 minutach z powodu kontuzji. Przyzwoicie zagrał Takafumi Akahoshi. Tyle tylko, że wymagania wobec niego są zdecydowanie wyższe. W sobotę w jego grze zdecydowanie brakowało przysłowiowego "błysku".

Oceny w skali 1-6:

Radosław Janukiewicz - 2,5

Adam Frączczak - 2

Wojciech Golla - 2

Maciej Dąbrowski - 2,5

Mateusz Lewandowski -3

Takuya Murayama - 2

Rafał Murawski - 4

Pavle Popara - 3

Takafumi Akahoshi - 3

Patryk Małecki - 2

Marcin Robak - 3,5

Maksymilian Rogalski - 2

Dominik Kun - 2,5

Michał Walski - grał zbyt krótko