Czy Marcin Robak przekonał do siebie selekcjonera Adama Nawałkę?

Napastnik Pogoni Szczecin rozegrał przeciwko Niemcom 53 minuty. Polska po bezbarwnym meczu zremisowała w Hamburgu 0:0
Napastnik Pogoni po raz pierwszy w karierze wybiegł w podstawowym składzie reprezentacji Polski. Nie dostawał jednak zbyt wielu podań od kolegów. Oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mógł zaliczyć asystę, gdy ładnie zgrał piętką w polu karnym do Sławomira Peszki. Przy jednym z kornerów nie upilnował we własnej jedenastce Antonio Ruedigera, którego strzał z linii bramkowej wybił Peszko. Siedem minut po przerwie został zmieniony przez Arkadiusza Milika.

Był to 9. występ Robaka w biało-czerwonych barwach, a piąty od kiedy jest zawodnikiem Pogoni. Debiutu nie doczekał się Radosław Janukiewicz. Bramkarz Portowców przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych, przyglądając się, jak w polskiej bramce radzi sobie Artur Boruc.