Pogoń z licencją na występy w ekstraklasie i w europejskich pucharach

Komisja licencyjna PZPN poinformowała, że wszystkie kluby ekstraklasy otrzymały licencję na grę na najwyższym poziomie rozgrywkowym w przyszłym sezonie. Pogoń Szczecin znalazła się również wśród siedmiu drużyn, którym przyznano licencję na występy w rozgrywkach UEFA.
Poza szczecinianami zgodę na grę w Europie otrzymały w pierwszym podejściu: Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk, Zawisza Bydgoszcz, Zagłębie Lubin i Jagiellonia Białystok. W tym gronie zabrakło trzech drużyn z grupy mistrzowskiej: Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów i Wisły Kraków. Zdecydowało o tym "niewykazanie w złożonej prognozie finansowej zdolności do kontynuacji działalności do końca sezonu", a w przypadku Górnika istotne były również "zaległe zobowiązania finansowe".

W praktyce może to oznaczać, że jeśli żaden z powyższych klubów nie uzyska licencji w procesie odwoławczym, Pogoń stoczy walkę o europejskie puchary tylko z Lechią (poza zasięgiem wydają się być Legia i Lech, Zawisza ma pewne miejsce jako triumfator Pucharu Polski). Portowcy nawet w przypadku awansu mieliby jednak problemy z grą w pucharach na przestarzałym stadionie w Szczecinie. Jako obiekty rezerwowe zgłoszono stadiony w Lubinie i Warszawie

Mimo że wszystkie kluby otrzymały licencję na grę w ekstraklasie, wiele z nich nie uniknęło mniejszych kar. Na Pogoń nałożono nadzór finansowy "w związku z ogólną sytuacją finansową oraz koniecznością monitorowania realizacji zawartych ugód dotyczących zaległych zobowiązań". To samo spotkało Jagiellonię, Górnika, Ruch, Wisłę i Śląsk Wrocław.

Szczeciński klub ukarano również ostrzeżeniem za "nieterminowe złożenie zaświadczeń o niezaleganiu z płatnościami do Urzędu Skarbowego i ZUS".