Najlepszy był Radosław Janukiewicz, ale nie wybronił remisu dla Pogoni [OCENY]

Pogoń przegrała z Legią Warszawa 0:1 w ostatnim meczu sezonu w Szczecinie.
Najsilniejszym punktem gospodarzy był Radosław Janukiewicz. Szczeciński bramkarz przez cały mecz interweniował bardzo pewnie. W świetnym stylu wybronił groźne uderzenia Orlando Sa i Raphaela Augusto. Przy strzale Michała Kucharczyka nie miał większych szans.

Do 74. minuty najlepsze spotkanie w tym roku rozgrywał Adam Frączczak. Prawy obrońca zwłaszcza w pierwszych minutach był bardzo aktywny. Idealnie dośrodkował na głowę Marcina Robaka, a chwilę później sam mógł wpisać się na listę strzelców. Znów jednak przytrafiła mu się prosta pomyłka w defensywie. Dał się wyprzedzić Kucharczykowi, który po rajdzie przez pół boiska zdobył zwycięską bramkę.

Sporo zdrowia zostawił na boisku Dominik Kun. Walczył o każdą piłkę i wprowadzał wiele zamieszanie w szeregach obronnych gości. Zabrakło tylko skuteczności. Mógł strzelić Legii bramkę do szatni, ale w dobrej sytuacji trafił w bramkarza przyjezdnych.

Słabo w defensywie spisywał się Wojciech Golla, który irytował zwłaszcza niecelnymi zagraniami. Znów niewidoczny był Takafumi Akahoshi (tylko jeden groźny strzał z dystansu), a Patryk Małecki biegał po skrzydle zupełnie bezproduktywnie.

Oceny w skali 1-6:

Radosław Janukiewicz - 4,5

Adam Frączczak - 3

Wojciech Golla - 2

Maciej Dąbrowski - 3

Mateusz Lewandowski - 3

Dominik Kun - 4

Maksymilian Rogalski - 3

Rafał Murawski - 3

Takafumi Akahoshi - 3

Patryk Małecki - 2,5

Marcin Robak - 3

Takuya Murayama, Jakub Bąk i Hernani - grali zbyt krótko.