Debiutant w bramce Pogoni na mecz z Ruchem

22-letni Dawid Kudła zagra w Chorzowie swój pierwszy mecz w ekstraklasie. Na ostatnie spotkanie sezonu trener Dariusz Wdowczyk desygnował bardzo młody skład.
Wolne dostał Radosław Janukiewicz, który bronił we wszystkich poprzednich meczach od pierwszej do ostatniej minuty. Szansę otrzyma Kudła. Wychowanek Górnika Zabrze trafił do Pogoni przed tym sezonem z drugoligowego Zagłębia Sosnowiec. Do tej pory okazję do występów miał tylko w meczach sparingowych i w trzecioligowych rezerwach.

W wyjściowej jedenastce na mecz z Ruchem znalazło się łącznie sześciu zawodników urodzonych w 1992 roku i młodszych. Wyjątkowa niska będzie średnia wieku linii obrony złożonej z Wojciecha Golli (22 lata), Michała Koja, Mateusza Lewandowskiego, (po 21 lat) i Sebastiana Rudola (19).

Ciekawe będzie również zestawienie ataku. Po raz pierwszy w tym sezonie portowcy rozpoczną mecz z dwoma napastnikami. Marcina Robaka wspomoże Adam Frączczak.

Pierwszy gwizdek w Chorzowie o godzinie 18.

Skład Pogoni: Kudła - Rudol, Golla, Koj, Lewandowski, Małecki, Murawski, Akahoshi, Kun, Frączczak, Robak.

Rezerwowi: Rudnicki, Hernani, Rogalski, Kort, Walski, Murayama, Bąk.

Skład Ruchu: Kamiński, Szyndrowski, Malinowski, Stawarczyk, Sadlok, Zieńczuk, Babiarz, Starzyński, Surma, Dziwniel, Kuświk.

Rezerwowi: Buchalik, Janik, Mrowiec, Smektała, Urbańczyk, Włodyka, Gigołajew.