Mateusz Matras nowym piłkarzem Pogoni. Poszedł w ślady Robaka

23-letni zawodnik Piasta Gliwice Mateusz Matras został pierwszym letnim wzmocnieniem szczecińskiej drużyny. W poniedziałek podpisał 3-letni kontrakt z Pogonią
Matras to bardzo uniwersalny piłkarz. Może występować jako defensywny pomocnik, prawy obrońca lub stoper. Ostatnie cztery sezony 23-letni wychowanek Gwarka Ornontowice spędził w Gliwicach. Wraz z Piastem awansował do ekstraklasy, w której rozegrał do tej pory 58 spotkań, strzelił 2 bramki. Ma na koncie występy w Lidze Europy i w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Do Pogoni przeszedł na zasadzie wolnego kontraktu. - Bardzo cieszymy się z pozyskania Mateusza - mówi Grzegorz Smolny, wiceprezes odpowiedzialny w szczecińskim klubie za transfery. - To zawodnik wciąż młody i perspektywiczny, a jednocześnie z dużym doświadczeniem w ekstraklasie i już z przetarciem w Europie. Wiążemy z jego osobą duże nadzieje i wiemy, że wzmocni rywalizację w naszym zespole.

To kolejny transfer do Pogoni z Piasta Gliwice w ostatnim czasie. W minionym roku Pogoń podebrała Piastowi innego gwiazdora - napastnika Marcina Robaka. Ten odnalazł się znakomicie w nowym klubie i został królem strzelców ekstraklasy.

Drużynę Pogoni po sezonie opuszczą Bartosz Ława, Wojciech Lisowski, Pavle Popara i Moustapha Ouedraogo.