Pogoń - Werder tylko z kartami kibica

Można już nabywać wejściówki na towarzyskie spotkanie Portowców z Werderem Brema. Pierwsze dni sprzedaży i... mamy rozgoryczonych fanów.
Sparing Pogoni z zespołem Bundesligi dopiero 8 lipca (wtorek) o godz. 18, ale szczeciński klub rozpoczął już sprzedaż biletów na to wydarzenie. Wejściówki kosztują 20 zł (ulgowy) i 40 (normalny), a można je nabywać w klubowym fanshopie, przez internet i w stałych punktach zewnętrznych (szczegóły na stronie klubu).

W tej sprawie napisał do redakcji "Gazety" pan Robert:

"Bardzo proszę o podjęcie tematu związanego ze sprzedażą biletów na mecz Pogoni z Werderem. Chodzi o fakt, że zamierzałem wybrać się na ten mecz z dziećmi i przyjaciółmi. Jako 'wysłannik' chciałem kupić 6 biletów na ten mecz, jednak odmówiono mi sprzedaży. Zażądano, abym wyrobił kartę kibica dla siebie - to jakoś bym zniósł - ale również dla pozostałych osób - w tym dzieci. Oczywiście nie ma możliwości, by wszystkie osoby stawiły się przy zakupie w tym samym czasie, aby kupić bilety koło siebie. Nie ma możliwości również dokonania rezerwacji. Poirytowany odstąpiłem od zakupu i odszedłem.

Zatem pytam, czy na 'nieligowy' mecz jest konieczne wyrabianie kart kibica? Czy chcąc zaprosić przyjaciół na takie widowisko, trzeba przechodzić aż takie procedury? Czy mecze mają być nadal dla chamskich "wiernych" i posiadaczy kart? Czy takie mecze nie powinny być świętem sportowym dla Szczecina i regionu, i dla wszystkich, którzy chcą w nim uczestniczyć?

Jakie jest stanowisko Pogoni?

- W porównaniu z ubiegłorocznym spotkaniem towarzyskim z Olympique Lyon, na które kibice nie musieli posiadać karty kibica, teraz nastąpiła zasadnicza zmiana. Są już nowe przepisy obowiązujące wszystkich organizatorów spotkań ligowych i towarzyskich. Jesteśmy zobligowani do identyfikacji wszystkich kibiców, a co za tym idzie, karty kibica są wymagane przy zakupie biletów i wejściu na stadion. Zdajemy sobie sprawę, że to są małe problemy dla kibiców, więc zdecydowaliśmy się na ukłon w ich stronę i wszystkim, którzy zakupią bilety na mecz z Werderem, wyrabiamy karty kibica za darmo, a te obowiązują dorosłych i dzieci - wyjaśnia Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni Szczecin.

To dodajmy, że od poniedziałku trwa również sprzedaż karnetów dla piłkarską jesień 2014. Do 8 lipca pierwszeństwo mają karnetowicze z wiosny, którzy mogą wykupić dotychczasowe miejsce z 10-procentowym rabatem. Od 9 lipca rozpocznie się otwarta sprzedaż karnetów.