Pogoń Szczecin rozpoczęła treningi na boisku [ZDJĘCIA]

26 piłkarzy wzięło udział w pierwszym letnim treningu na trawie. Na zajęciach pojawiło się kilku piłkarzy z rezerw oraz jeden zawodnik, który będzie testowany.
W piątek i sobotę Portowcy przechodzili w grupach badania. Pod okiem specjalistów sprawdzana była ich siła i wydolność. Ta wiedza ma pomóc szkoleniowcom odpowiednio przygotować zawodników do sezonu. A czasu jest mało, bo ekstraklasę Pogoń rozpocznie już 18 lipca w Bielsku.

W pierwszych zajęciach zabrakło trzech zawodników, którzy wciąż mają umowy z Pogonią. Michał Koj i Filip Kozłowski przechodzą rehabilitację po kontuzjach, za to brak Takafumiego Akahoshiego mógł wywołać dreszczyk. Według klubu Japończyk załatwia sprawy prywatne i wróci wkrótce.

Szansę treningów z pierwszym zespołem dostała za to grupa młodych piłkarzy: bramkarz Patryk Brzozowski, obrońca Hubert Matynia, pomocnicy Szymon Kapelusz, Andrzej Kotłowski, Kamil Wojtkowski oraz napastnik Kamil Zieliński. Wszyscy grali w juniorach bądź drużynie rezerw.

Pojawił się też już zatrudniony Mateusz Matras, który do Pogoni przyszedł z Piasta Gliwice.

Nowym piłkarzem był za to 24-letni lewy obrońca Stomilu Olsztyn Marcin Warcholak. W I lidze grał ostatniej wiosny - wystąpił w 13 meczach Stomilu - 11 razy w pierwszym składzie (9 w pełnym wymiarze czasu). Zdobył 2 bramki. Zimą Pogoń sprowadziła ze Stomilu Dominika Kuna i nie zawiodła się na tym nabytku.

Do czwartku Portowcy będą trenować w Szczecinie. Codziennie dwa razy - rano przebieżki w terenie, a po południu zajęcia na boisku. W piątek rano wyjazd na obóz do Gniewina i już w sobotę dwa pierwsze sparingi: z pierwszoligową Arką Gdynia i z litewskim Atlantansem Kłajpeda.