Sport.pl

Werder straszy swoich kibiców przed wyjazdem do Szczecina [LIST KIBICA]

Klub z Bremy na swojej oficjalnej witrynie opublikował specjalne oświadczenie, w którym ostrzega fanów przed wyjazdem na sparingowy mecz z Pogonią Szczecin.
Do meczu ma dojść 8 lipca w Szczecinie. Gospodarze liczą na komplet na trybunach. Na przyjazd kibiców z Niemiec specjalnie nikt nie liczył, ale nie zmienia to faktu, że zachowanie klubu z Bundesligi zdumiewa. Sympatycy Pogoni są wręcz oburzeni.

O oświadczeniu Werderu poinformował sterników Pogoni pan Marek Żukowski. Szybko wysłał list do prezesa Pogoni Jarosława Mroczka. Czytamy w nim (pisownia oryginalna):

"Z wielkim zażenowaniem i niedowierzaniem miałem okazję przeczytać o bardzo niepozytywnych informacjach zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej klubu Werder Bremen względem kibiców Pogoni Szczecin i nie tylko.

Według oświadczenia klubu z Bremy kibice ze Szczecina określani są jako 'skrajnie prawicowi' i 'niebezpieczni' dla kibiców klubu Werder Bremen na sparing zaplanowany na 8 lipca na stadionie im. Floriana Krygiera, i dlatego odradza przyjazd kibicom Werderu do Szczecina.

Jest to bardzo obraźliwe w stosunku do kibiców Pogoni Szczecin, ponieważ jak sięgam pamięcią (a interesuję się wszystkimi sprawami związanymi z Pogonią Szczecin od 10 lat) żadnych burd, zachowań 'skrajnie prawicowych' jak to określił klub Werder Bremen, lub tym podobnych na stadionie Pogoni Szczecin wciągu ostatnich 10 (20?) lat nie zaobserwowałem.

Co więcej, oświadczenie klubu Werder Bremen nie tylko bardzo boleśnie uderza w środowisko kibiców Pogoni Szczecin, ale też w Policję Państwową i region, ponieważ Werder Bremen uważa też, że "niemożliwa jest ocena stanu przygotowania służb porządkowych na miejscu, dlatego apelujemy do kibiców, którzy planują podróż do Szczecina, aby z powodów bezpieczeństwa odstąpiły od tego zamiaru". Innymi słowy, klub Werder wątpi w skuteczność/dokładność zabezpieczenia widowiska sportowego, jakim jest sparing Pogoni z Werderem, przez Policję Państwową i przez dużą ilość stewardów niewątpliwie zatrudnionych przez Pogoń Szczecin S.A. na sparing Pogoń z Werderem.

Reasumując oświadczenie klub Werder Bremen obraża:

1. Pogoń Szczecin jako klub

2. Wszystkich kibiców związanych z Pogonią Szczecin

3. Policję Państwową Rzeczypospolitej Polskiej

W związku z powyższym apeluję o odpowiednie działania, to jest:

- zażądanie złożenia wytłumaczenia ze strony klubu Werder Bremen, w jakim celu zostało wystosowane oświadczenie przestrzegające przed rzekomymi 'skrajnie prawicowym strukturami pseudokibiców'

- zaproszenie Policji z Bremy na 'niemożliwą ocenę stanu przygotowania służb porządkowych na miejscu'

- zażądanie natychmiastowego usunięcia obraźliwego oświadczenia na temat 'skrajnie prawicowych' kibiców Pogoni Szczecin z oficjalnej strony internetowej klubu z Bremy

- zażądanie przeprosin ze strony klubu Werder Bremen

Uważam że ta sprawa nie może przejść bez echa, bo obraża bardzo dużą część szczecinian, Pogoń Szczecin i region szczeciński, dlatego bardzo proszę o jak najszybsze działanie, aby wystosować protest przeciwko bardzo niesportowemu i wręcz ksenofobicznemu i rasistowskiemu stosunku Werderu Bremen do naszego regionu, kraju i narodu.

Marek Żukowski, kibic Pogoni Szczecin"W środę wieczorem Pogoń nie zajęła stanowiska w tej sprawie, ale już w czwartek prezes Jarosław Mroczek wydał specjalne oświadczenie.

- Wbrew zaleceniom tam [w oświadczeniu Werderu] zawartym z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich kibiców klubu Werder Bremen do Szczecina. Nie tylko na mecz ich drużyny z Pogonią Szczecin, ale również do odwiedzenia naszego miasta. Informacje, których rzekomym źródłem jest Policja w Bremen, są całkowicie nieprawdziwe. Zarząd klubu Pogoń nie widzi najmniejszego sensu odpowiadania na treści, które oparte są na kłamstwie. Na szczecińskim stadionie od wielu lat nie miał miejsca żaden nieprzyjemny incydent - czytamy w komunikacie Pogoni, podpisanym przez Mroczka.

Za to na kibicowskich forach przeważa zdumienie zachowaniem niemieckiego klubu.Bremeński "Weser Kurier": To wina rozróby kiboli w Berlinie w 2011 r.Polizei: Nie ocenialiśmy ryzyka dla sparingu w SzczecinieZdjęcie BPOL95: Polska - t-shirt Nike Zdjęcie NIKE koszulka PARK V długi rękaw 448212 410 Zdjęcie NIKE PARK KNIT SHORT NB 448224-302
BPOL95: Polska - t-shirt Nike NIKE koszulka PARK V długi ... NIKE PARK KNIT SHORT NB 448...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (14)
Werder straszy swoich kibiców przed wyjazdem do Szczecina [LIST KIBICA]
Zaloguj się
 • krulik_bugs

  Oceniono 56 razy 34

  Nie pamiętam burd na Szczecińskim stadionie a kibicuję (fakt, że z małymi przerwami) Pogoni od ponad 30 lat. Ostatnio nawet widać było takie scenki, jak kibice drużyny przeciwnej (i to nie kibice Legii) siedzieli razem z naszymi na "młynie" i nic się nie działo złego. Nawet było słychać doping dla przeciwników stamtąd. Dla mnie ktoś kto w Bremen napisał takie oświadczenie to albo celowo chce skłócić kogoś (kibiców? kluby?) albo jest nieświadomy rzeczywistości.
  @breakingnews
  Jeśli chodzi o kasę to nie wiemy na jakich zasadach zostało zorganizowane spotkanie z Werderem. Czy czasami odwołanie takiego sparingu nie niosłoby za sobą dodatkowych dużych kosztów.

 • blechtrommel

  Oceniono 84 razy 24

  "Reasumując oświadczenie klub Werder Bremen obraża:"

  Obrażanie się to nasz narodowy sport. Kibole Pogoni święci nie są, oto cytat z prasy:

  "Dwudziestu polskich chuliganów zatrzymała berlińska policja podczas zamieszek, do jakich doszło we wtorek wieczorem po towarzyskim meczu piłkarskim pomiędzy niemieckim zespołem FC Union Berlin a Pogonią Szczecin. 19 funkcjonariuszy zostało rannych. Jak poinformowało w środę po południu biuro prasowe policji w Berlinie, na mecz, który odbywał się na stadionie "Alte Foersterei" w dzielnicy Koepenick, przyjechało około 300 kibiców ze Szczecina. Przed wejściem na stadion blisko setka agresywnych, częściowo zamaskowanych chuliganów, zaatakowała policjantów petardami i butelkami. Policja użyła gazu pieprzowego i pałek. Część pseudokibiców usiłowała dostać się na stadion bez biletów, które kosztowały 8 euro."

  I co, panie Obrażony? Trzeba było nie dymić, to może nie byłoby takiej opinii ze strony Werderu. Spada na nas też ogólny wizerunek polskich kiboli, który jest w Europie bardzo zły. Sami zapracowaliście na tę ocenę, więc teraz się nie dziwcie że was się boją.

  Dla Niemców polscy kibole to wschodnioeruopejska dzicz. Dla mnie osobiście też. I w nosie mam, że nie tylko u nas są rozróby. W rozrabianiu Polacy są w europejskiej czołówce, szkoda że tylko w tym.

 • breakingnews

  Oceniono 48 razy 20

  tak tu sie zgodze, na ostatnim sparingu z Lyonem zanotowano 213 ofiar smiertelnych i 1574 przypadkow gwaltow na kibicach gosci. To moze budzic zaniepokojnie.

  prawda jest taka, ze po takim oficjalnym stanowisku werderu odwolalbym sparing w cholere. no ale kasa z biletow pewno zbyt kusi

 • bobbin_threadbare

  Oceniono 7 razy 7

  Dzięki temu prowokacyjnemu oświadczeniu polska policja zabezpieczy imprezę jak należy. :)

 • qiub92

  Oceniono 16 razy 6

  To może mieć duży związek z tym, że kibice Werderu są skrajnie lewicowi. Często wywieszają na trybunach plakaty z homoseksualistami czy tęcze aby zdenerwować kibiców drużyny przeciwnej. Ich były prezes przyznawał się do transseksualizmu, a ich ulubionym "bohaterem" jest Che Guevara...

 • regnavit1

  Oceniono 8 razy -2

  Nasza policja powinna im rozebrać klubowy autokar na części pierwsze, by podkreślić swoją skrupulatność w zapewnianiu porządku. Skoro ciągle żyją drugą wojną, to nie wiadomo co z nich za terroryści.
  To trzeba tępić, bo potem jadąc do Niemiec czytamy na jarmarkach hasła "Uwaga Polacy!" (niby, że złodzieje), a po naszej stronie okazuje się, że to jednak osoby o niemieckich paszportach.

 • abraham_lincoln

  Oceniono 59 razy -5

  To że są narodowo-prawicowi (bo są) w czymś przeszkadza? A co, kibice Werderu należą do PO?

 • konigin

  Oceniono 33 razy -11

  Panie Zukowski, czujnosc i oburzenie godne ORMO-PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX