Werder straszy swoich kibiców przed wyjazdem do Szczecina [LIST KIBICA]

Klub z Bremy na swojej oficjalnej witrynie opublikował specjalne oświadczenie, w którym ostrzega fanów przed wyjazdem na sparingowy mecz z Pogonią Szczecin.
Do meczu ma dojść 8 lipca w Szczecinie. Gospodarze liczą na komplet na trybunach. Na przyjazd kibiców z Niemiec specjalnie nikt nie liczył, ale nie zmienia to faktu, że zachowanie klubu z Bundesligi zdumiewa. Sympatycy Pogoni są wręcz oburzeni.

O oświadczeniu Werderu poinformował sterników Pogoni pan Marek Żukowski. Szybko wysłał list do prezesa Pogoni Jarosława Mroczka. Czytamy w nim (pisownia oryginalna):

"Z wielkim zażenowaniem i niedowierzaniem miałem okazję przeczytać o bardzo niepozytywnych informacjach zamieszczonych na oficjalnej stronie internetowej klubu Werder Bremen względem kibiców Pogoni Szczecin i nie tylko.

Według oświadczenia klubu z Bremy kibice ze Szczecina określani są jako 'skrajnie prawicowi' i 'niebezpieczni' dla kibiców klubu Werder Bremen na sparing zaplanowany na 8 lipca na stadionie im. Floriana Krygiera, i dlatego odradza przyjazd kibicom Werderu do Szczecina.

Jest to bardzo obraźliwe w stosunku do kibiców Pogoni Szczecin, ponieważ jak sięgam pamięcią (a interesuję się wszystkimi sprawami związanymi z Pogonią Szczecin od 10 lat) żadnych burd, zachowań 'skrajnie prawicowych' jak to określił klub Werder Bremen, lub tym podobnych na stadionie Pogoni Szczecin wciągu ostatnich 10 (20?) lat nie zaobserwowałem.

Co więcej, oświadczenie klubu Werder Bremen nie tylko bardzo boleśnie uderza w środowisko kibiców Pogoni Szczecin, ale też w Policję Państwową i region, ponieważ Werder Bremen uważa też, że "niemożliwa jest ocena stanu przygotowania służb porządkowych na miejscu, dlatego apelujemy do kibiców, którzy planują podróż do Szczecina, aby z powodów bezpieczeństwa odstąpiły od tego zamiaru". Innymi słowy, klub Werder wątpi w skuteczność/dokładność zabezpieczenia widowiska sportowego, jakim jest sparing Pogoni z Werderem, przez Policję Państwową i przez dużą ilość stewardów niewątpliwie zatrudnionych przez Pogoń Szczecin S.A. na sparing Pogoń z Werderem.

Reasumując oświadczenie klub Werder Bremen obraża:

1. Pogoń Szczecin jako klub

2. Wszystkich kibiców związanych z Pogonią Szczecin

3. Policję Państwową Rzeczypospolitej Polskiej

W związku z powyższym apeluję o odpowiednie działania, to jest:

- zażądanie złożenia wytłumaczenia ze strony klubu Werder Bremen, w jakim celu zostało wystosowane oświadczenie przestrzegające przed rzekomymi 'skrajnie prawicowym strukturami pseudokibiców'

- zaproszenie Policji z Bremy na 'niemożliwą ocenę stanu przygotowania służb porządkowych na miejscu'

- zażądanie natychmiastowego usunięcia obraźliwego oświadczenia na temat 'skrajnie prawicowych' kibiców Pogoni Szczecin z oficjalnej strony internetowej klubu z Bremy

- zażądanie przeprosin ze strony klubu Werder Bremen

Uważam że ta sprawa nie może przejść bez echa, bo obraża bardzo dużą część szczecinian, Pogoń Szczecin i region szczeciński, dlatego bardzo proszę o jak najszybsze działanie, aby wystosować protest przeciwko bardzo niesportowemu i wręcz ksenofobicznemu i rasistowskiemu stosunku Werderu Bremen do naszego regionu, kraju i narodu.

Marek Żukowski, kibic Pogoni Szczecin"



W środę wieczorem Pogoń nie zajęła stanowiska w tej sprawie, ale już w czwartek prezes Jarosław Mroczek wydał specjalne oświadczenie.

- Wbrew zaleceniom tam [w oświadczeniu Werderu] zawartym z wielką przyjemnością zapraszamy wszystkich kibiców klubu Werder Bremen do Szczecina. Nie tylko na mecz ich drużyny z Pogonią Szczecin, ale również do odwiedzenia naszego miasta. Informacje, których rzekomym źródłem jest Policja w Bremen, są całkowicie nieprawdziwe. Zarząd klubu Pogoń nie widzi najmniejszego sensu odpowiadania na treści, które oparte są na kłamstwie. Na szczecińskim stadionie od wielu lat nie miał miejsca żaden nieprzyjemny incydent - czytamy w komunikacie Pogoni, podpisanym przez Mroczka.

Za to na kibicowskich forach przeważa zdumienie zachowaniem niemieckiego klubu.



Bremeński "Weser Kurier": To wina rozróby kiboli w Berlinie w 2011 r.



Polizei: Nie ocenialiśmy ryzyka dla sparingu w Szczecinie



Zdjęcie BPOL95: Polska - t-shirt Nike Zdjęcie NIKE koszulka PARK V długi rękaw 448212 410 Zdjęcie NIKE PARK KNIT SHORT NB 448224-302
BPOL95: Polska - t-shirt Nike NIKE koszulka PARK V długi ... NIKE PARK KNIT SHORT NB 448...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Porównaj ceny »
źródło: Okazje.info