Pogoń w Gniewinie bez Marcina Robaka, ale z dużą grupą młodych

Ostatecznie 26 piłkarzy zabrał trener Dariusz Wdowczyk na letni obóz przygotowawczy do Gniewina.
Portowcy w drogę wyruszyli po godzinie 8 w piątek. Wcześnie, bo chcieli się zameldować w ośrodku w porze obiadowej, a po południu przeprowadzili pierwszy trening.

Na obóz pojechali:

Bramkarze: Radosław Janukiewicz, Dawid Kudła, Patryk Brzozowski.

Obrońcy: Maciej Dąbrowski, Sebastian Rudol, Adam Frączczak, Wojciech Golla, Hernani, Michał Koj, Mateusz Lewandowski, Paweł Marczuk, Hubert Matynia, Sebastian Murawski.

Pomocnicy: Takafumi Akahoshi, Jakub Bąk, Dominik Kun, Patryk Małecki, Rafał Murawski, Takuya Murayama, Mateusz Matras, Maksymilian Rogalski, Michał Walski, Kamil Wojtkowski, Andrzej Kotłowski.

Napastnicy: Filip Kozłowski, Kamil Zieliński.

Intensywność zajęć będzie spora. Każdego dnia piłkarze będą mieć minimum dwa treningi (nie licząc rozruchów czy odnowy biologicznej), a zajęcia będą przeplatane sparingami.

Już w sobotę Portowcy zagrają dwa mecze - z litewskim Atlantasem Kłajpeda oraz pierwszoligową Arką Gdynia.

Na pierwszy ogień Arka. W Gdyni znów sporo zmian, bo apetyty wciąż sięgają ekstraklasy. Trenerem został tam Dariusz Dźwigała (przed laty lider Pogoni, a ostatnio drugi trener Jagiellonii), a do składu przymierzany jest nawet Bartosz Ława, którego w szczecińskim klubie odsunięto od pierwszego zespołu. Mecz z Arką o godz. 11.30.

O 17 towarzyska potyczka z Litwinami. Atlantas 4 razy sięgał po mistrzostwo, 6 razy po Puchar Litwy, ale teraz jest dopiero 5. w tabeli (grają tam systemem wiosna-jesień), więc przygotowania w Polsce mają zaprocentować lepszymi wynikami. Niedawno przegrali sparing z Legią 0:2.

Dodatkowo rywalami Pogoni w Gniewinie będą pierwszoligowcy - Chojniczanka Chojnice i Bytovia Bytów oraz właśnie mistrz Polski Legia Warszawa. Obóz drużyna Wdowczyka zakończy 7 lipca, dzień później podejmie na Twardowskiego Werder Brema, a po kolejnych 10 dniach zainauguruje sezon ligowy.

Do Gniewina nie wyjechał król strzelców poprzedniego sezonu Marcin Robak. Napastnik ma ofertę z Chin i niewykluczone, że wkrótce zmieni pracodawcę. Sporo jest w kadrze młodych zawodników (7, nie licząc Michała Walskiego), którzy w ten sposób postawią pierwszy krok w dorosłej piłce, a Sebastian Rudol (tegoroczny maturzysta, ale już trochę ograny w dorosłej Pogoni) jest dla nich "przewodnikiem".

Z zespołem pojechali rekonwalescenci Filip Kozłowski i Michał Koj, a małym zaskoczeniem jest brak Dawida Korta. Młodego zawodnika Pogoń będzie się starać wypożyczyć. Możliwe kierunki - Stargard lub Świnoujście.