Ostatnie sparingi Pogoni w Gniewinie: zwycięstwo i porażka

W sobotę Portowcy rozegrali dwa spotkania towarzyskie z pierwszoligowcami.
Przed południem rozpoczęło się spotkanie z Chojniczanką Chojnice. Rywal niedawno wzmocnił się Przemysławem Pietruszką, a testuje Dawida Korta (obaj byli lub są związani z Pogonią). Gra tam też Błażej Radler, który też spędził trochę czasu w szczecińskim zespole. Wzajemnych uprzejmości jednak nie było. Portowcy zaatakowali od początku i po akcji Takui Murayamy objęli prowadzenie. Czym dłużej trwała jednak pierwsza połowa, tym szybciej gasł impet szczecinianin. W końcówce ożywili się rywale i doprowadzili do remisu po rzucie karnym (faulował Maciej Dąbrowski).

Po zmianie stron trener Dariusz Wdowczyk posłał na boisko młodzieżowy skład, którym z boiska kierował Edi. I to Brazylijczyk, obecnie asystent Wdowczyka, w samej końcówce trafił pod poprzeczkę w kontrze i ustalił wynik spotkania.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 2:1 (1:1)

Bramki dla Pogoni: Murayama (2.), Edi (82.).

Pogoń I połowa: Janukiewicz - Rudol, Dąbrowski, Hernani, Lisowski, Lewandowski, Murayama, Matras, Murawski, Bąk, Zwoliński.

Pogoń II połowa: Kudła - Marczuk, Golla, Murawski, Leonardo, Matynia, Edi, Kotłowski, Walski, Kun, Wojtkowski.Po trzech godzinach przerwy (obiad, odnowa, odpoczynek) piłkarze Pogoni znów wybiegli na boisko. Tym razem grali z beniaminkiem I ligi Bytovią Bytów, którą prowadzi Paweł Janas. To spotkanie z trybun obserwował szef PZPN Zbigniew Boniek.

Na początku Pogoń była aktywna, ale to bytowianie strzelili do siatki. Znów po rzucie karnym za faul. Portowcy chcieli doprowadzić do remisu, mieli kilka ciekawych sytuacji (uderzenie Łukasza Zwolińskiego jeden z obrońców wybił sprzed bramki) i groźnych strzałów (testowany w Pogoni lewy obrońca z Brazylii - Leonardo trafił w poprzeczkę), ale wynik utrzymał się do końca.

Pogoń Szczecin - Bytovia Bytów 0:1 (0:1)

Pogoń: Janukiewicz (46. Kudła) - Rudol, Dąbrowski, Hernani (30. Golla), Lisowski (30. Leonardo), Bąk (46. Kun), Murawski (71. Walski), Matras (60. Kotłowski), Murayama, Lewandowski (55. Wojtkowski, 89. Matynia), Zwoliński.

Dla Pogoni były to ostatnie sparingi podczas obozu w Gniewinie. Dorobek zespołu jest mizerny: zwycięstwo, remis i trzy porażki. Zgrupowanie zakończy się w poniedziałek, a już we wtorek Pogoń podejmie w Szczecinie Werder Brema. Będzie to jeden najważniejszy sprawdzian przed startem ligowego sezonu, który zaplanowano na 18 lipca.