Pogoń zakontraktowała Portugalczyka. Loureiro zastąpi Akahoshiego?

W piątek Pogoń Szczecin podpisała roczny kontrakt z ofensywnym pomocnikiem z Portugalii - Bruno Filipe Santosem Loureiro - "Bruno Loureiro".
Umowa ma obowiązywać rok, ale jeśli piłkarz sprawdzi się w polskiej ekstraklasie - kontrakt zostanie przedłużony o kolejne dwa lata. W Szczecinie był od poniedziałku i uczestniczył w treningach pierwszego zespołu.

- Sztab szkoleniowy uznał, że będzie wzmocnieniem linii pomocy - mówi Grzegorz Smolny, wiceprezes Pogoni Szczecin odpowiedzialny za transfery. - Podpisaliśmy z Bruno kontrakt i mamy wobec niego spore oczekiwania. Na treningach pokazywał się z dobrej strony i liczymy, że swoją wartość udowodni także w lidze.

Loureiro (urodzony 23 września 1989 roku) to rozgrywający. Jego ostatnim klubem był drugoligowiec z Portugalii - Academico Viseu FC. Zajął z nim 11. miejsce w tabeli. W sezonie 2013/14 rozegrał 32 spotkania ligowe, strzelił 3 bramki.

W Pogoni będzie musiał zastąpił Takafumiego Akahoshiego. Japończyk został w czwartek wytransferowany do beniaminka ekstraklasy rosyjskiej - FK Ufa. Pogoń uzyskała kilkaset tysięcy euro, ale za sprowadzenie Portugalczyka nic nie płaciła.

- Pogoń Szczecin? Dopiero przed przyjazdem pogrzebałem nieco na stronach internetowych i dowiedziałem się kilku rzeczy. Już po kilku dniach widać, że jest tutaj świetnie zorganizowany klub, a poza tym lubię Polskę! Moja dziewczyna przebywa w waszym kraju na Erasmusie w Poznaniu. Kolejny powód to ambicja. Wyjechałem z Portugalii, bo potrzebowałem nowych wyzwań oraz doświadczeń. Chciałem przejść na wyższy poziom - powiedział Bruno po podpisaniu kontraktu w rozmowie z oficjalnym portalem klubu.