Lider piłkarskiej ekstraklasy rozpoczął przygotowania do meczu z Koroną [ZDJĘCIA]

Plan na rozpoczęty tydzień jest dla Portowców dość prosty - jeden trening dziennie.
Pogoń Szczecin w dwóch pierwszych meczach zanotowała dwa zwycięstwa - nad Podbeskidziem 3:2 i ze Śląskiem 4:1. Sześć punktów zgromadził też beniaminek z Bełchatowa, ale ma gorszy bilans bramkowy.

Pogoń w tabeli prowadzi i może prowadzenie utrzymać po najbliższej kolejce. Zagra w Kielcach, a Korona jeszcze nie jest w formie. Dwa pierwsze mecze przegrała - w Bydgoszczy 0:2 i w Bełchatowie też 0:2. Kielczanie z Pogonią po raz pierwszy zagrają przed własną publicznością. Na wysoką frekwencję nie zapracowali, a w dodatku mogą stracić Macieja Korzyma, który jedną nogą jest już w Podbeskidziu.

W Pogoni kolejnych zmian na razie nie ma. Do zespołu wrócił Marcin Robak, ale trenuje gościnnie. Formalnie jest bowiem piłkarzem Guizhou Renhe.

Ostatnim nabytkiem szczecińskiego zespołu jest więc Bruno Loureiro. Portugalczyk trenuje z zespołem, powoli poznaje atmosferę zespołu, klubu i miasta. Gdy w treningowych zabawach 'skusi' nawet trener Dariusz Wdowczyk, podbiega z 'prztyczkiem'.

W poniedziałkowych zajęciach wzięli też udział Japończyk Shohei Okuno oraz Brazylijczyk Leonardo. Obaj nie podpisali jeszcze kontraktów z Pogonią.

A co przed Portowcami? Dziś (w poniedziałek) trenowali po południu, we wtorek będzie podobnie. W środę poranne zajęcia, w czwartek znów o 18, a już w piątek wyjazd do Kielc.

Mecz z Koroną w sobotę o godz. 18.