Korona to szósty klub Tarasiewicza. Po drodze była też Pogoń

Ryszard Tarasiewicz w Szczecinie pracował zaledwie dwa miesiące, a i tak zdążył szczególnie zapisać się na kartach historii portowego klubu.
10 kwietnia 2012 roku były reprezentant polski na stanowisku szkoleniowca portowców zastąpił Marcina Sasala. Jego przygoda z granatowo-bordowymi trwała jednak nad wyraz krótko - Tarasiewicz spędził w klubie z Pomorza Zachodniego dokładnie dwa miesiące.

Decyzja o rozstaniu była niespodziewana, ponieważ wszystko wskazywało na to, że władze klubu i Tarasiewicz dojdą do porozumienia, a szkoleniowiec na dłużej zagrzeje miejsce w Szczecinie. Ostatecznie klub ogłosił w oficjalnym komunikacie, że mimo najlepszych chęci z obu stron nie udało się dojść do porozumienia i umowa z trenerem nie zostanie przedłużona. Zastąpił go Artur Skowronek.

Tarasiewicz przejął Pogoń na 10 kolejek przed zakończeniem pierwszoligowych rozgrywek i był jednym z głównych architektów awansu zespołu do ekstraklasy.

Po rozwiązaniu kontraktu z Pogonią prawie przez rok pozostawał bez pracy. Z następnym klubem - bydgoskim Zawiszą - związał się pod koniec kwietnia 2013 roku. Z tą drużyną najpierw wywalczył awans do ekstraklasy, a w roku kolejnym sięgnął po Puchar Polski, co pozostaje jego najcenniejszym trenerskim osiągnięciem.

W swojej karierze szkoleniowca Tarasiewicz prowadził też Śląsk Wrocław (dwukrotnie), Jagiellonię Białystok i ŁKS Łódź. Od początku obecnego sezonu jest trenerem Korony Kielce.