Pogoń, Flota i Błękitni poznali rywali w 1/16 Pucharu Polski

PIŁKA NOŻNA. Portowcy o 1/8 powalczą ze swoim byłym trenerem Marcinem Sasalem. Będzie ciekawie.
W czwartkowe przedpołudnie na Stadionie Narodowym w Warszawie przeprowadzono losowanie 1/16 PP. 'Sierotkami' byli Włodzimierz Lubański i Piotr Świerczewski (byli reprezentanci Polski), mistrzem ceremonii był prezes PZPN Zbigniew Boniek, a uroczystość poprowadził Mateusz Borek.

W tej fazie rozgrywek mamy 3 zespoły z Pomorza Zachodniego - Pogoń Szczecin dopiero przystąpi do rywalizacji, a Flota Świnoujście i Błękitni Stargard awans wywalczyły na boisku. W środę pierwszoligowa Flota pokonała u siebie Wigry Suwałki, a przygoda drugoligowych Błękitnych Stargard trwa już znacznie dłużej, bo od rundy przedwstępnej. Stargardzianie kolejno ogrywali - Małapanew Ozimek 7:1, Pogoń Siedlce 3:1 i Chojniczankę Chojnice 1:0.

I... są duże szanse, że nasze zespoły w komplecie przejdą dalej. Pogoń zagra z pierwszoligowym Dolcanem w Ząbkach. To bardzo groźny u siebie zespół, ale to Portowcy będą faworytem. Od tego sezonu trenerem Dolcanu jest Marcin Sasal, który miał spory wkład w wywalczenie awansu Pogoni do ekstraklasy. Był jej trenerem jesienią 2011 (Pogoń była liderem) i w kilku kolejkach wiosny 2012. Wtedy szczecinianie nie grali już tak dobrze, Sasala zwolniono, a awans zespół wywalczył pod kierunkiem Ryszarda Tarasiewicza. W składzie Dolcanu są m.in. wypożyczeni z Pogoni Julien Tadrowski i Norbert Neumann. Gra też były napastnik Portowców - Tomasz Chałas.

Flota Świnoujście zagra u siebie i podejmie beniaminka z ekstraklasy i aktualnego jej lidera - GKS Bełchatów. Za to Błękitni Stargard zagrają w Wejherowie z trzecioligowym Gryfem, który wyeliminował już Kotwicę Kołobrzeg i w środę Arkę Gdynia. W obu meczach nasze zespoły będą mieć atuty, które mogą przesądzić o sukcesach.

Jeśli ekipy z Pomorza Zach. wygrają, to w kolejnej rundzie czekać je będą trudniejsze egzaminy. Pogoń trafić może na Legię Warszawa (zagra w 1/16 z Miedzią w Legnicy) i ten mecz byłby rozegrany w stolicy. Flota trafić może na zwycięzcę meczu Wisła Puławy - Piast Gliwice. I w tym przypadku Flota będzie gospodarzem, jak jej rywalem będzie Piast. A wystąpi w roli gości, gdy zmierzy się z Wisłą. Błękitni Stargard - jeśli awansują, to w kolejnej rundzie ugoszczą Wisłę Płock lub GKS Tychy.

Mecze 1/16 finału PP - 24 września, a 1/8 PP - 15 lub 29 października (w tej rundzie jest jeden mecz). Ćwierćfinały w marcu.