Pogoń przejęła na własność herb, nazwę

160 tys. zapłaci Pogoń Szczecin SSA za prawa do używania znaków klubowych, które do środy należały do komornika, a wcześniej stowarzyszenia MKS Pogoń.
Komornik Roman Walkowiak przejął symbole szczecińskiej Pogoni dwa lata temu od zadłużonego na kwotę ok. 300 tys. stowarzyszenia MKS Pogoń, które przed laty zarządzało klubem. Komornik już kilka razy podchodził do przeprowadzenia licytacji, ale jej warunki oprotestowano i odwoływano bądź też stowarzyszenie dogadywało się z wierzycielem (np. byłym prezesem Krzysztofem Lewanowiczem) i też do licytacji nie dochodziło. Teraz wierzycieli było dwóch, a mimo protestów Sportowej Spółki Akcyjnej Pogoń - do licytacji doszło. Ceną wywoławczą była kwota 159 667,37 zł.

Wbrew pogłoskom w licytacji udział wzięła tylko Pogoń SSA, która zaproponowała kwotę 160 tys. i oferta została przyjęta.

- 160 tys. po raz pierwszy, 160 tys. po raz drugi, 160 tys. po raz trzeci - obowiązkową regułkę wygłosił Roman Walkowiak, uderzając młoteczkiem.

Pogoń wykupiła znak towarowy (herb) i nazwę (Pogoń). Nie przystąpiła za to do licytowania sztandaru.

- Sztandar jest związany najmocniej ze stowarzyszeniem MKS Pogoń. Jego członkowie są do niego przywiązani, więc oni powinni go wykupić - tłumaczył Jarosław Mroczek.

Dodajmy, że sztandar został wyceniony na 17 250 zł.

- W związku z zaistniałą sytuacją ogłoszę kolejną licytację, której cena wywoławcza wyniesie 11 500 zł - dodał Walkowiak.

Pogoń SSA musi zapłacić za herb i nazwę najpóźniej do czwartkowego południa. W przeciwnym razie licytacja będzie unieważniona.

Jak zareagowali kibice na środowe wydarzenia? Po południu Stowarzyszenie Kibiców Portowcy wydało oświadczenie:

- Zarząd Stowarzyszenia Kibiców "Pogoni Szczecin" - Portowcy w imieniu wszystkich zorganizowanych grup kibicowskich gratuluje włodarzom spółki Pogoń Szczecin S.A. rozwiązania długoletniego problemu związanego z prawami własności do herbu szczecińskiej Pogoni. Jesteśmy pewni, że jest to kolejny, ważny krok do zbudowania silnej i stabilnej Dumy Pomorza. Jednocześnie nawołujemy do należytej dbałości o niezmienność nazwy i herbu będącego od wielu lat wspólnym dobrem wielu pokoleń wiernych kibiców Pogoni Szczecin. Liczymy, że przy następnych wystąpieniach medialnych zarząd Pogoni, utwierdzi nas w przekonaniu o trwałości i niezmienności herbu".