Piłkarze Pogoni do środy mają wolne, a w sobotę rozegrają sparing

Rozpoczęła się przerwa w rozgrywkach polskiej ekstraklasy związana z początkiem eliminacji do mistrzostw Europy we Francji w 2016 r.
Pogoń po sobotniej porażce w Łęcznej nie wróciła do treningów. Trener Dariusz Wdowczyk dał zawodnikom kilka dni wolnego, by ci zresetowali się po nieudanych występach.

W czwartek i piątek drużyna będzie trenować w Szczecinie. I wyjedzie na towarzyskie spotkanie z beniaminkiem 2. Bundesligi - RB Lipsk. Rywal to jeden z faworytów do awansu - z pięknym stadionem, z bogatym sponsorem.

Za Wikipedią: 'Klub został założony w 2009 przez firmę Red Bull, jednak ze względu na zakaz używania nazw firmowych w niemieckich nazwach klubowych, nie może występować pod nazwą Red Bull Lipsk, co jest możliwe na przykład w Austrii (Red Bull Salzburg).

Niemcy mają 4 kolejki rozgrywek za sobą. Są na trzecim miejscu. Najbardziej znany piłkarz to Ante Rebić, który dawał dobre zmiany w chorwackiej reprezentacji na ostatnim mundialu w Brazylii. Rebić ma 20 lat. Gra też tam Rani Khedira - młodszy brat Samira (złotego medalisty w Brazylii).

Początek sobotniego meczu o godz. 13, ale nie na arenie RB, ale w miejscowości Grimma. To rywale, którzy wyszli z inicjatywą sparingowego meczu, pokrywają większą część kosztów poniesionych przez Pogoń w związku z tym wyjazdem.

Nie będzie to pierwszy kontakt Pogoni z zespołem z Niemiec tego lata. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ekstraklasy portowcy podejmowali Werder Brema i zremisowali 1:1.