Sport.pl

Jakub Bąk: To Pogoń miała z Legią 90 minut treningu

Wypowiedź trenera Berga dała nam sporo do myślenia, chcieliśmy wyjść na boisko z podwójną motywacją - podkreśla skrzydłowy szczecinian po zwycięstwie z Legią Warszawa 2:1.
Rozmowa z piłkarzem Pogoni

Jakub Lisowski: Wygrać z Legią zawsze jest dużą sztuką...

Jakub Bąk: Nie róbmy z tego wielkiej sensacji. To jest po prostu nasze zwycięstwo, na które zasłużyliśmy bardzo solidną pracą i byliśmy też skuteczniejsi o jedną bramkę. Złośliwie powiem, że to Pogoń miała z Legią 90 minut treningu, a nie tak jak powiedział niedawno Berg, że dogrywka z Pogonią była dla jego zespołu dodatkowym 30-minutowym treningiem. Niech uważa na to, co mówi, powinien zachowywać większą klasę.

Tak mocno zabolała tamta wypowiedź, tak mocno Was zmobilizowała przed ligowym 'rewanżem'?

- Dokładnie. Taka wypowiedź dała nam sporo do myślenia, chcieliśmy wyjść na boisko z podwójną motywacją. Walczyli wszyscy, od początku do ostatniej sekundy, ale to właściwie zaprocentowało. A Legia? Pomogła nam swoją nieskutecznością i brakiem pewnej klasy w końcówce.

Jak się czułeś w nowym ofensywnym ustawieniu - trzech skrzydłowych w pomocy i czwarty wysunięty do przodu?

- Dobrze to funkcjonowało, szczególnie w pierwszej połowie. Trener Kocian uczulał nas, by nie trzymać się sztywno wyjściowych pozycji, ale często zmieniać swoje ustawienie, wymieniać się z kolegami. Uważam, że nie było w naszej grze zbyt dużo przypadku, dobrze się rozumieliśmy i swoją aktywnością nie dawaliśmy odetchnąć obrońcom Legii.

Przed Wami dwutygodniowa przerwa w lidze. Złapiecie oddech na końcówkę tegorocznego grania?

- Na pewno. Tę przerwę wykorzystamy na regenerację, a także na bardzo dobre treningi taktyczne i z Podbeskidziem - przy wsparciu kibiców - znów powalczymy o trzy punkty.

Not. lis

Komentarze (8)
Jakub Bąk: To Pogoń miała z Legią 90 minut treningu
Zaloguj się
 • zlosliwy.janek

  0

  Coś ciężki ten trening był, skoro po tym treningu dostaje się w plecy u siebie z Podbeskidziem. Gdyby myśleli rozsądnie, to zamiast grać na 150% z Legią, by zagrali na 100% z Podbeskidziem to by mieli tyle samo punktów ale 5 a nie 2 przewagi nad Bielskiem.

 • Gigi Forza

  Oceniono 4 razy 0

  jasne... puchar Polski z głowy, z Legią mecz pograny na 150% to teraz już można do końca sezonu się opierdzielać, "typowy kopacz polskiej ligi" :D

 • ttoorroo05

  Oceniono 13 razy -5

  Co on majaczy,w drugiej polowie Pogon nie istniala,to byla obrona Czestochowy.To byl fuks w histori klubu.

 • terapia111

  Oceniono 29 razy -17

  Trochę w tym pomógl wam sędzia Musial..., nie? Brak karnego za faul na Astizu, potem kartkowanie za popchniecie, gdy ( w pamięci) kopanie legionistow jest wg niego " męska grą"...
  W ogole chore jest sędziowanie tego faceta Legii, jakoś w innych meczach rzadko zdarza mu sie takie babolowanie... W ogole sędzia z Krakowa i Poznania nie powiniem sedziować Legii a warszawscy klubom krakowskim i poznanmskim....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX