Kapitan reprezentacji Polski do lat 16 podpisał profesjonalny kontrakt z Pogonią

Damian Pawłowski parafował za szczecińskim klubem umowę ważną do czerwca 2017 roku. To kolejny utalentowany nastolatek, z którym Pogoń wiąże spore nadzieje.
Urodził się 27 stycznia 1999 roku. Bardzo szybko pokazał, że ma duży potencjał i już od dawna trenuje w Pogoni z kolegami starszymi o rok. Najczęściej ustawiany jest jako defensywny pomocnik. W tym sezonie gra w drużynie juniorów młodszych, która gromi rywali z województwa zachodniopomorskiego i zapewniła już sobie awans do rozgrywek makroregionalnych.

Pawłowski jest regularnie powoływany do kadry narodowej. O tym, jak ważną pozycję zajmuje w zespole selekcjonera Bartłomieja Zalewskiego, świadczy fakt, że pełni w nim funkcję kapitana. Pod koniec października wystąpił w dwumeczu ze Szwajcarią, strzelając w obu spotkaniach po jednej bramce.

Zainteresowane jego pozyskaniem miały być inne kluby z Polski, ale młody piłkarz zdecydował, że chce rozwijać swój talent w Szczecinie i podpisał profesjonalny kontrakt z Pogonią. Podobnie jak kilka miesięcy temu inny utalentowany pomocnik, Sebastian Kowalczyk z rocznika 1998.

Zdjęcie CNIKE40: piłka Nike Zdjęcie Nike Performance MAGISTA ONDA SG Korki wkręty żółty (N1243A0CJ-E11)
CNIKE40: piłka Nike Nike Performance MAGISTA ON...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info